Království železnic je v Praze na Smíchově u metra Anděl


Do Království železnice jsme vyrazili jednu krásnou slunnou sobotu. Je to ale i ideální místo, kde se s dětmi schovat, když bude pršet.

Kudy do Prahy na Anděl, kde Království železnic najdete

Jeli jsme vlakem z Ústí nad Labem (kde je také pěkné muzeum modelové železnice) na směr Praha – Hlavní nádraží, kde jsme přestoupili na další vlak směr Řevnice a vystoupili na nádraží Smíchov. Odtud to je ale cca 1 kilometr pěšky k OC Anděl.

Protože naše děti ještě nikdy nejely metrem, zpáteční cestu jsme absolvovali v podzemí :) Ze stanice metra Anděl na Florenc a zde přestup na trasu C do stanice Hlavní nádraží.

Kde zaparkovat, pokud jedete autem

Parkování (parkovné) je zdarma v OC Anděl, které je vzdáleno cca 100 metrů od vstupu. Případně v OC Nový Smíchov, který je také vedle.

Kudy do Království železnic

Poté, co zaplatíte vstupné, případně ukážete zakoupené lístky, projdete podle ukazatele do pasáže a odtud do sklepa, kde na vás již čeká robot výpravčí se zelenou plácačkou. Pomocí čárového kódu na vstupenkách budete vpuštěni dovnitř.

Dobré je to, že vpravo od vchodu jsou uzamykatelné skříňky na vratnou zálohu 10kč, kde si můžete nechat bundy nebo třeba batohy.

TIP: Muzeum železnice na vlakové stanici v Břeclavi

Poté, co si odložíte, se můžete pustit do expozice. Je jich zde několik a opravdu pro každého něco.

Už název napovídá, že zde bude opravdu dost modelů měst, ve kterých jezdí vlaky osobní i nákladní, tramvaje, po silnících jezdí auta, autobusy, hasiči, sanitky, ale uvidíte i letadlo nebo vrtulník.

TIP: Pokud se vám zde bude líbit, navštivte také park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních a Minimundus v Klagenfurtu v Rakousku.

Co mi zde celkem vadilo je to, že se střídá den i noc a tak se prostě setmí, díky čemuž vyniknout veškerá světla u vlaků nebo ve městech, ale abyste udělali pěkné fotky nebo videa, je třeba počkat až začne den :)

Než se vydáte královstvím železnic o patro níž, kde je opravdu maxi expozice rozdělená podle krajů České republiky, můžete si zkusit osobně řídit tramvaj, autobus nebo vlak. Sice zde jsou fronty, ale vyplatí se počkat.

Řídili jsme tramvaj, stěrače stírají a dokonce i  dveře jdou otevírat a zavírat, zábava pro děti o rodiče.

Druhé největší kolejiště na světě

Poté, co se projedete tramvají, sejděte po schodech dolů a uvidíte opravdu velký model železnice.

Ten je rozdělen podle krajů, uvidíte zde vše, co symbolizuje konkrétní kraj. Například celá města, hrady, zámky, rozhledny, jezera, na co si člověk vzpomene.

Podívejte se na mé video na Youtube

Co zde ještě najdete

Děti zde ještě mohou obdivovat tyto další expozice

  • Igráčky
  • Mašinku Tomáše a ostrov Sodor
  • Modely z Lega
  • Vitríny s modely aut
  • Staré hračky
  • Jak vypadaly nádraží před lety

Otevírací doba

Denně 9-19h

Fotogalerie

Je to největší modelová železnice v ČR, ale i v Evropě. Často se zde pořádají akce, vše hledejte na internetových stránkách. Ceník za vstupné pro dospělé i děti najdete zde.

Web: www.kralovstvi-zeleznic.cz

Kam dál v Praze s dětmi

Napsat komentář