Krása Kutné Hory okouzlí celou rodinu


V České republice je mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. Mezi ně můžeme zařadit i Kutnou Horu. Na své si zde přijde každý návštěvník, a to jak milovníci památek, gastronomie, tak i děti.

Centrum města na návštěvníky dýchne historií

Město Kutná Hora

Město Kutná Hora se může pochlubit krásným historickým centrem města, které je zapsáno na seznamu UNESCO a soustřeďují se zde nejvýznamnější památky. Mezi ty nejkrásnější můžeme zařadit chrám sv. Barbory, sv. Jakuba, Vlašský dvůr či Kamennou kašnu.

Chrám Sv.Barbory Kutná Hora

Tím to však zdaleka nekončí. Celé centrum nabízí krásnou podívanou do historie. Za návštěvu stojí i zdejší stříbrný důl. Nesmíme zapomenout ani na Kostnici, která je unikátně vyzdobena skutečnými kostmi. Ta se však nachází v odlehlejší části města.

Stylové restaurace i zážitky pro děti

Zajímavý zážitek si lze odnést také z nejrůznějších restaurací, které v centru města sídlí. Chcete udělat radost dětem? Navštivte společně Muzeum Lega či jedinečnou bobovou dráhu, která je nejdelší v České republice.

Tématické festivaly a slavnosti

Kutná Hora bývala ve středověku díky svému stříbrnému bohatství královským městem. Tuto dobu si každý rok v červnu připomíná tradiční slavností, která se nazývá Stříbření Kutné Hory. Po dobu několika dnů ve městě probíhá zajímavý dobový program, který zahrnuje historické průvody v dobových kostýmech, rytířské souboje, středověké tržiště atd. Dále nechybí ani slavnosti vína či gastronomie.

Zajímavé výstavy

V Kutné Hoře nalezneme také Galerii Středočeského krajeGASK, která pořádá nejrůznější výstavy, vernisáže či koncerty. Sídlí v areálu zrestaurované Jezuitské koleje. K těmto prostorám se pojí nádherné zahrady, ze kterých je pěkný výhled na sv. Barboru i celé město. Různé tématické výstavy nalezneme i v muzeu Hrádek či ve Spolkovém domě. Dospělé návštěvníky města může zaujmout i muzeum tabáku, které se nachází nedaleko vlakového nádraží.

Doprava

Do Kutné Hory se lze pohodlně dostat vlakem či autobusem. Pro návštěvníky, kteří přijedou automobilem je v blízkosti centra dostatek neplacených parkovacích míst. Přímo v centru je parkování zpoplatněno.

Ubytování v Kutné Hoře a okolí

Kutná Hora město

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář