Krásy jižní Anglie – zátoka Torbay


Jižní Anglie nabízí nespočet aktivit a zajímavých míst pro děti i dospělé. V zátoce Torbay zažijte na vlastní kůži děsivou atmosféru pochmurné anglické vesničky oplývající legendami, prohlédněte si zblízka exotické květiny a dozrávající ovoce v deštném pralese a užijte si romantické západy slunce při procházce po pláži.

To vše můžete zažít během jediné dovolené.

Torquay  – malebné město s dlouhou pláží

V městečku Torquay zažijete pravou klidnou atmosférou anglické riviéry. Užít si můžete jak procházky po dlouhé pláži, na které umělci ryjí do písku nejrůznější ornamenty, tak i skvělé nákupy na promenádě Union Street, kde najdete obchody New Look, River Island i všemi oblíbený Primark.

Anglie - zátoka Torbay

Model Village aneb jak zabavit děti i dospělé

Park Babbacombe Model Village má již pětapadesátiletou tradici vám umožní nahlédnout na anglický venkov a ulice Torquay z výšky. Miniatury aut, lidí a domečků vás okouzlí svými vypracovanými detaily a reálností. Dětem se jistě zalíbí i miniaturní železniční síť protínající malá městečka s funkčními modely vláčků.

Park Babbacombe model Village - Anglie

Park je otevřený celoročně od pátku do neděle a nabízí přes 413 miniatur. Pokud park navštívíte s dětmi, vyhraďte si na návštěvu alespoň dvě hodiny. Na první pohled se to nezdá, ale park je opravdu rozlehlý.

Rybářské městečko Brixham a vyhlášené Fish and Chips

Brixham je další z měst zátoky Torbay. Jedná se o krásné rybářské městečko, kde můžete vysedávat na lavičkách u moře a pozorovat rybáře na barevných loďkách. Zdejší rybářská komunita vznikla v roce 1406 a dodnes se pyšní kvalitou svých úlovků. Ráno rybáři vyplují na moře, a odpoledne už máte čerstvé ryby na talíři v místních restauracích. A to je právě ten důvod, proč byste se zde měli vypravit – prodávají zde totiž to nejlepší Fish&Chips v celé Británii. V bistru Simply Fish přímo naproti přístavu vám naservírují štědrou porci tresky a hranolků a to tradičně – se solí a octem. Každý, kdo do Velké Británie přijede, by si rozhodně tento tradiční britský pokrm neměl nechat ujít.

Eden Project

Pokud byste chtěli na vlastní oči vidět amazonský deštný prales, ale letenky mimo Evropu přesahují vaše finanční možnosti, můžete si užít procházku mezi exotickými rostlinami v horkém a vlhkém prostředí biomu Eden Project. Jedná se o veřejný charitativní projekt, který ve dvou velkých umělých biomech (sklenících) shromažďuje rostliny z celého světa.

Eden project - Anglie

První vám nabídne návštěvu tropického pralesa. Naživo si zde prohlédnete vzkvétající ibišky i dozrávající banány, mango či kakaovník. Ve druhém se projdete mezi rozlehlými záhony s barevnými tulipány, narcisy a jinými květinami mírného pásu. Doporučuji navštívit je na jaře. Eden Project se nachází zhruba 2 km od městečka St. Blazey, ovšem je tu možnost ubytovat se přímo v areálu. Návštěva zahrady je skvělý zážitek pro děti i dospělé.

Ďáblova vesnička

Na rovinu přiznávám, že toto místo není pro každého a už vůbec ne pro děti. Je pochmurné, je tajemné a hlavně je opředeno několika poměrně děsivými legendami.

Ale pokud jste milovníci nadpřirozena a duchařských historek, pak vás vesnička Dartmoor nadchne. I za bílého dne tu na vás totiž dolehne strašidelná atmosféra.

Rozsáhlé močály a lesy zabalené v mlze, kde ani slunce nesvítí. Malá vesnice se může pochlubit hned několika děsivými legendami.

Hrad Anglie

Nejznámější z nich mluví o ďáblovi, jenž přišel do pozemského světa právě Dartmoorem. V noci tu zas můžete potkat bezhlavého jezdce bloudícího temnými ulicemi. Obyvatelé říkají, že pozdě v noci jsou slyšet kopyta jeho koně klapající o asfalt. Temná pověst Dartmooru zasahuje i do naší doby. V blízkém okolí se stalo mnoho nevysvětlených sebevražd, které místní připisují nadpřirozeným silám působící na vesnici. No…jak říkám, není to pro každého :) , ale pokud jste vyrovnaní, bude to pro vás zajímavý zážitek. Takovýchto míst na světě moc není.

Ubytování – booking

Přečtěte si také:

Napsat komentář