Krátký výlet do Milána – druhého největšího města Itálie


Itálie je krásná země a vždy mě fascinovala italská kultura plná nádherných dam, elegantních pánů a výborného italského jídla. Jelikož jsem pracující člověk, který si za cestování nemůže dovolit utratit „balík“, volil jsem k návštěvě Itálie město Miláno, do kterého se dá dostat rychle a levně.

Město, které je druhé největší v Itálii a které se rozkládá v západní části Lombardie. Ano, italský Milán byl tou jasnou volbou a teď už můžu s klidem říci, že tou správnou.

Letenky

Do Milána létá spousty aerolinek, a tak si stačí vybrat, co při letecké dopravě preferujete. Já s mou přítelkyní jsme chtěli letět co nejlevněji, a proto jsme se proletěli společností WizzAir. Zpáteční letenky z Prahy do Bergama (město vzdálené cca. 30 km od Milána) pro oba vyšly na 1300 korun, což je opravdu skvělá cena. Po zaplacení online z pohodlí domova jsme se již mohli těšit na naše dvoudenní dobrodružství.

Miláno Itálie

A letíme

Přestože létání rozhodně nebude ani pro jednoho z nás velkým koníčkem, let do Bergama proběhl naprosto bez problémů a občasný výhled z letadlového okénka na Alpy nás uchvátil.

Po příletu do Bergama zbývalo rozluštit otázku, jak se dostat do cíle našeho výletu, do Milána. Před letištní halou pravidelně odjíždí autobusové spoje do různých koutů Itálie. Jízdenka do našeho cíle nás stála 10 EUR za oba. Autobus společnosti National Express nás dopravil do milánského centra jen pár set metrů od hotelu.

Hotel

Hotel Piola, který jsme si vybrali přes stránku www.booking.com, splnil veškerá naše očekávání. Přijatelná cena za 2 noci(3500 Kč), jednoduchý a čistý pokoj, pohodlná manželská postel, příjemný personál a malá vzdálenost ke všem milánským památkám, které jsme chtěli navštívit.

Miláno Itálie – památky

Duomo Di Milano

Jedna z hlavních památek, na kterou jsme se těšili, predčila veškerá naše očekávání. Pátá největší katedrála na světě. Nachází se na hlavním milánském náměstí Pizza del Duomo. Působí opravdu obrovsky a ve skutečnosti také obrovská je. Ve svém nejvyšší bodě dosahuje až pětačtyřiceti metrů. Stojíte před ní a říkáte si, zda je opravdu skutečná. Existuje možnost prohlídky zevnitř, my jsme jí však nevyužili, jelikož nás odradila nekonečná fronta před vstupem.

Vstupné

Nejzákladnější vstupné stojí 13 EUR, vstupné s prohlídkou muzea pak 22 EUR. Dávejte si jen pozor na pochybné obchodníky, kteří vám nabízejí náramek zdarma a poté, co si ho dáte na ruku, dost nevybíravě vyžadují nemalé peníze.

Stadio San Siro

Pro mě, jako fotbalového nadšence, neskutečný zážitek. Pokud se chcete podívat na jeden z nejslavnějších stadionů na světě, nadechnout se fotbalové historie a třeba se jen podívat na tuto neskutečnou stavbu, nasedněte na metro a svezte se po fialové lince a soupravou bez řidiče na konečnou zastávku s názvem San Siro Stadium. Poté vylezete ven a už z dálky uvidíte tuto neskutečnou nádheru. Přímo u stadionu je vždy otevřena pokladna, u které si můžete zaplatit prohlídku stadionu a muzea.

La Scala

Bohužel, návštěva tohoto proslulého operního domu se nám nepodařila. Cena od 300 EUR za představení pro nás byla nedostupná, nicméně je to jeden z důvodů, proč se do Milána vrátit a pro mnohé z vás jistě i důvod se k výletu do tohoto krásného města odhodlat.

Co napsat závěrem?

Mrzí mě, že jsme na prohlídku tohoto krásného města neměli více času. Necelý den a půl je na pořádné prozkoumání prostě málo. Když už jsme se nekochali výše zmíněnými památkami, seděli jsem a pozorovali ruch milánské ulice. Řidiči zde moc pravidel silničního provozu nedodržují a tak musí být jízda po milánské silnici zajímavým dobrodružstvím. Za zmínku stojí jistě i všudypřítomní, telefonující Italové a to i třeba uprostřed tunelu v metru. Výborná je taky italská pizza, která je oproti té české ve všem lepší.

Výlet do Milána doporučuji a v dobrém závidím všem, kteří se tam teprve chystají!

Ubytování v Miláně (booking)

Související:

Napsat komentář