Křížová hora Český Krumlov

Na poslední den pobytu v Českém Krumlově jsme si nechali výstup na Křížovou horu, po modré pomalu stoupáme ulicí U Sáňkařské dráhy strmě vzhůru, teprve u předposlední kapličky jdeme téměř po vrstevnici.


Křížová hora Český Krumlov

Český Krumlov - Křížová hora

Od kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže slyšíme dětský křik, je 1. června a mateřská školka zde slaví dětský den ve výšce 623 m.n.m.

český Krumlov - Křížová hora

Volný program tvoří honění, křik, ale i modlení. Sestupujeme s nimi dolů neznačenou cestou a ptáme se na směr – Růžová zahrada, leží nad zahradním domkem malíře Egona Schieleho za Dětským dopravním hřištěm, vystupujeme do ní po schodech a vycházíme u vchodu do revitalizované synagogy.

TIP: Jaké bylo Českokrumlovské odpoledne

V Linecké ulici stojí Museum Fotoateliér Seidel, skrývá příběh o počátcích fotografie, pohnutý osud průkopníků tohoto řemesla i fotografickou kroniku česko-německo-rakouského pomezí konce 19. a počátku 20. století. Zachovalo se původní vybavení (fotokomora, stojany, opony, fotografické přístroje), ale především cca 140 000 skleněných desek, navíc i celuloidové pásky s negativy. Další prohlídka bude za hodinu, je čas oběda, vyzkoušíme doporučenou Krumlovskou fontánu na náměstí Svornosti. Jídelna nabízí oběd s malým pivem do 100 Kč a v sousední cukrárně laskonku za 15 Kč. Cestou zpátky se zastavujeme u hotelu Garni – Myší díra se schodištěm k přístavišti pro vory.

Doporučujeme:

Napsat komentář