Krokodýlí zoo Protivín


Snažím se pomalu ale jistě zmapovat všechny zoologické zahrady v České republice a tak ani krokodýlí zoo Protivín nemohla chybět v mém seznamu, když jsme zde byli na dovolené na Libínském sedle u Prachatic.

Krokodýlí zoo v Protivíně

Krokodýlí zoo Protivín

Jeli jsme sem z výletu v Českých Budějovicích, je to odtud cca 30km. Tato zoo s krokodýli je hned u silnice, ukazatele vás sem dovedou spolehlivě. Poznávací znamení je stánek s výbornou zmrzlinou, kterou si zde musíte dát, na výběr je mnoho druhů, cena 15kč za velkou porci je skoro zadarmo :)

Ale zpět ke krokodýlům.

Rodinné vstupné je 540kč, což na „vesnickou zoo“ není málo, v Praze jsme také byli v podobné zoo s krokodýli a cena byla nižší.

Pravda, ze mají více druhů krokodýlů a také hady, želvy, krokodýlí vajíčka a kostry, vše dost zajímavé.

Celkově by se mi zde líbilo, ale jedna věc mě opravdu zarazila. Jdu si tak s foťákem, fotím, samozřejmě bez blesku, dojdu do prvního patra a najednou na mě naběhnul pán a div mi moji zrcadlovku nesebral. Skoro křičel zde se nesmí fotit, u vstupu vám to říkali a všude ze máme cedule o tom, že je zde zákaz focení.

Tak mu říkám, že prodavač lístků mi nic o tom, že zde je zákaz focení neřekl a cedule (spíš cedulky o velikosti cca 6x6cm) jsem si také nevšiml. Takže se pán trošku zklidnil a odešel, ale tím skončilo veškeré focení. Několik fotek co vidíte jsou odtud, jinak kdo by rád viděl ještě nějaké ty krokodýli, pak více fotek najdete ve fotogaleriii z pražské krokodýlí zoo.

Pokud do zoo v Protivíně jedete hlavně na na prohlídku a ne fotit, pak zde na vás čeká:

  • krokodýl siamský
  • krokodýl orinocký
  • krokodýl mořský
  • krokodýl kubánský
  • krokodýl americký
  • zmije a jejich krmení

Otevírací doba je v létě (květen-září) 10-17h, v zimě (říjen duben) 10-16h.

Adresa

Masarykovo nám. Protivín

Parkování je možné zdarma na Masarykově náměstí.

Mapa


Virtuální prohlídka

Krokodýlové – jen pár kousků.

krokodýlí zoo protivín 1

krokodýlí zoo protivín 2 krokodýlí zoo protivín 3

Krokodýlová zoo je celkem maskovaná, tudy přijdete od silnice. Vchod je na konci vpravo.

krokodýlí zoo protivín 4

Tato zoo s krokodýly v Protivíně mě zklamala, jak cenou za vstupné, tak i přístupem. Takže díky, ale sem už příště nepojedu.

Kam v okolí nejen s dětmi: