Květná zahrada Kroměříž je skvost, který by měl každý vidět


Květná zahrada v Kroměříži, které se také říká Libosad, je další z nádherných míst v České republice, kam musíte zavítat. Určitě, až se podíváte na fotky, byste litovali, že jste zde nebyli.

Parkování

Placené parkoviště je hned naproti vstupu do květné zahrady.

Vstupné

Můžete si zakoupit jak samotný vstup do zahrady a projít si ji podle sebe nebo si prohlídku zaplatit i s průvodcem. Vstupenky lze koupit také online.

Otevírací doba

  • V letní sezoně 8 – 18h

Jaká je aktuální návštěvní doba areálu v dalších měsících se můžete podívat na webových stránkách – odkaz je na konci článku.

Květinová zahrada Kroměříž

Pro každého, kdo má rád květiny, je tato botanická zahrada pohlazením po duši. Tvary keřů jsou pravidelně střižené, v reálu to vypadá ještě lépe. Uprostřed „parku“ je také malé jezírko, v němž plavou barevní kapři.

Květná zahrada Kroměříž

Květná zahrada Kroměříž 2

Květná zahrada Kroměříž 3

Květná zahrada Kroměříž a parkoviště

Děti určitě nadchne houpačka. Líbilo se nám tu i díky mnoha místům, kde byl stín, neboť asi není nejlepší nápad sem vyrazit když je 30 ve stínu, ale určitě lepší než v dešti.

Houpačka v květné zahradě v Kroměříži

Historie

Zdejší zahrada byla vybudována již v 17.století podle renesančního modelu, ale je inspirována i francouzským Versailles. Revitalizace narušených částí zahrady proběhla v 50. letech minulého století. Po rozsáhlé rekonstrukci byla otevřena v září 2014.

Web: www.kvetnazahrada-kromeriz.cz