Ladislav Zibura cestuje pěšky po světě a vždy o tom napíše knihu. Zatím jsem přečetl všechny 3, které vydal a rozhodně je doporučím i vám.
Ladislav Zibura a jeho knihy
Pokud máte rádi cestování, asi právě proto jste na tomto webu. I když název napovídá, že zde najdete hlavně tipy na výlety, i doporučené knihy pro cestovatele zde také občas zrecenzuji a doporučím.
Naposledy to byla recenze knihy Travel Bible, dnes to budou počiny Zibiho alias Prince Ládíka :)
40 dní pěšky do Jeruzaléma
První kniha, kterou Ladislav Zibura vydal. Doporučuji začít právě touto, pokud se chystáte na všechny. Já už ji četl 2x, protože těch hlášek, které tento dobrodruh při své pěší pouti zažil, je opravdu hodně. Doporučuji číst ale někde v soukromí, protože výbuchu smíchu třeba v MHD těžko odoláte :)
Zajímavost: Dnes už se první díl prodává v podobném designu jako mají dvě další knihy, já mám ještě původní verzi 1.0 :)

Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Poté, co jsem přečetl první knížku, jsem čekal stejný „nášup“ i v této, druhé. No, upřímně povím, stejně jako u filmů, první díl je vždy super a málokdy se povede v druhém navázat nebo jej dokonce překonat ( Terminátor 2 budiž výjimkou). Nevím, zda to je tím, že kniha není z Evropy, ale popisuje Asii – Čínu, Tibet a Himaláje, ale mě osobně moc nezaujala. První půlka moc záživná není, ale v té druhé se to nakonec více rozjede. Jak turistika, tak i humor.
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
To nejlepší nakonec. Třetí knihu jsem dočetl jedním dechem za pár dní a s klidným svědomím mohu napsat, že to je to nejlepší, co Láďa napsal. Je vidět pokrok jak ve slohu, tak i v humoru (toho je tam vrchovatě). Velmi se mi líbilo grafické zpracování knížky, kde máte u některých pojmů nebo míst i vysvětleny doplňující informace – něco jako Wikipedia. A navíc, zde, více než v prvním díle, jsem měl pocit, jako bych v té Gruzii byl ním a příběh prožíval také. Sice autor už celou knížku „neprochodí“, dokonce si koupí i kolo a občas se sveze stopem, to ale nic nemění na tom, že je to moc pěkně napsaná kniha a doporučím ji každému, kdo má rád cestování a chtěl by si rozšířit obzory.
A já už se těším na knihu další, která bude třeba ještě lepší :)