Lago di Garda – aktivní dovolená v Itálii


Každý rok plánujeme rodinou dovolenou dlouho dopředu. Letos jsme ale do poslední chvilky netušili, kam se vydáme za novým dobrodružstvím. Nízký věk dětí nám nedovoluje složité a zdlouhavé cesty, proto volba padla na Lago di Garda v Itálii. Donedávna (pro nás neznámé) letovisko je od Prahy vzdálené pouhých 8 hodin jízdy autem a my jsme zde rozhodně nebyli naposledy.

Aktivní dovolená u jezera Lago di Garde

Přestože se Lago di Garda nachází ve vnitrozemí Itálie, průměrné teploty se zde pohybují mezi 20 až 25°C. Začátkem podzimu je zde kouzelná atmosféra. Na severní straně jezera člověk může obdivovat příkré Gardské hory, které se nachází kousek od samotných Alp a další zase roztomilé pláže s křišťálově čistou vodou – ideální a nejlepší místo kam na výlety. Klidně i se psem, pokud ho vezmete sebou. Okolní krajina je velice pestrá a nabízí nespočet letních aktivit. Na své si zde přijdou děti i rodiče. Ideál rodinné dovolené.

Je tu krásně a ví to každý, proto na to myslete, až budete vybírat ubytování na Booking.com

Lago di Garda - letovisko v Itálii

Jako sportovci jsme nemohli vynechat jízdu na kole kolem jezera Ledro a malebnými stezkami od břehu Gardi směrem k městečku Arco. Pro zkušenější jedince jsou zde mnohem obtížnější trasy, např. Passo Tremalzo, Nino Pernici nebo také Dosso Spirano.

rezervujte ubytování

Lago di Ledro - jezero v Itálii

My dospělí jsme samozřejmě vyzkoušeli i populární windsurfing. S dětmi jsme pak vodní plochu projeli na šlapadlech a kanoi.

Lago di Ledro - windsurfing v Itálii

Závan historie

Vysoko v horách uvidíte zajímavosti – pozůstatky první světové války. Zbytky zákopů jsou k vidění kousek pod vrcholkem Altissima.

Část dovolené jsme strávili na středověkém hradu Arco ze 7. století. Nabízí ohromující pohled na Lago di Garda a řeku Sarca. Vyrůstá přímo ze skály.

Arco středověký hrad - Lago di Garda Itálie

Dalším tipem pro návštěvu může být také hrad Riva s padacím mostem a vodním příkopem ve městě Riva del Garda z 12. století.

Po stopách dinosaurů

Pozornost našich malých uličníků upoutal paleontologický park Lavini di Marco. Jedná se o nejvýznamnější naleziště, ležící nedaleko Rovereta. Ve vápencích zde najdeme skutečné stopy zvířat, staré přes 190 milionů let.

Ojedinělá lanovka

Využili jsme také lanovku na horu Monte Baldo s výškou 2200 m.n.m. Nezapomenutelné výhledy na jezero Lago di Garda (Garde, Gardo, Gard) člověku vyrazí dech.

Monte Bald Lago di Garda Itálie

Ubytování v okolí

Hotely, pensiony, levné kempy, chaty, chatky, apartmány i ubytování v soukromí. Oblíbené jsou i mobilní domy a domky (mobilhouse, mobilhome). Nejlevnější varianta, jak se zde ubytovat, je v kempu ve stanu.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

1 komentář u „Lago di Garda – aktivní dovolená v Itálii“

  1. No řekněte sami, nevypadá to tam krásně? Musím říct, že my dost uvažujeme o koupi zájezdu právě k jezeru Lago di Garda, tak uvidíme!

Napsat komentář