Laguna Giola Thassos Řecko


Laguna Giola je jedinečným přírodním úkazem na ostrově Thassos v Řecku. Tato přírodní bazénová laguna se nachází v blízkosti vesnice Astris na jižním pobřeží ostrova. Přitahuje návštěvníky svým krásným výhledem a možností koupání.

Giola lagoon – jak se sem dostat autem

Přírodní bazén Giola najdete na jiho-východě ostrova. Dá se sem dojet i autobusem, zastávka je u silnice, ale určitě lepší volba je výlet autem půjčeným, nebo vlastním.

Z hlavního města Limenas to je 42km (doba jízdy 50 minut), z našeho Green Bay hotelu to bylo 17km (doba jízdy byla 24 minut).

Sledujte ukazatele, pokud pojedete z města hlavního, pak odbočíte vlevo a z prudkého kopce sjedete přímo rovně dolů. Na jeho konci je vlevo parkoviště pod stromy. Sice se dá dojet ještě níž, ale cesta je nezpevněná a radši jsme to autem z půjčovny neriskovali.

Giola Thassos parkování

Kudy pěšky od parkoviště

Cesta vede kolem babiččiny zahrádky, což je pěkná cestička pod stromy, je zde i stánek s občerstvením. Kdo by neměl pití, tomu doporučuji zde doplnit zásoby, budou se vám cestou do kopce poté hodit.

Giola stánek s občerstvením

Další úsek jdete na přímém slunci malý kousek po „dlažbě“, ale poté z kopce po kamenech a kořenech. Celkem to je krkolomné, doporučuju kvalitní obuv, žabky nechte v autě.

Cesta k laguně Giola 2

Poslední část je po větších kamenech a je jen kousek. Místo je to oblíbené, proto je jasné, že sami tu asi nikdy nebudete.

Cesta k laguně Giola

My sem došli cca v 1 odpoledne, to je asi ten nejhorší čas, ale jeli jsme od vodopádů a plán byl prostě daný.

Giola Thassos

Do laguny skákají lidé mladí i starší, fotí a točí si ji ze všech stran, místo je to opravdu zajímavé.

Laguna Giola Thassos

Laguna Giola Thassos 3

Hloubka je cca 3 metry, neměli jsme ale odvahu to zkoušet, ale podívejte se na video, jak to zde vypadá v pohybu.

Laguna Giola Thassos 2

Cesta zpět je dost náročná, kopec slušný, vedro velké, takže pokrývka hlavy určitě musí být a hodně pití také. Byli jsme rádi, že jsme zde byli, stojí to za to.

Výhled cestou ke Giole laguně

Mapa

NABÍDKA ZÁJEZDŮ NA THASSOS ZDE >>