Lanové centrum v Teplicích na střeše Kauflandu je unikát

Teplice mají nové lanové centrum. Najdete jej na střeše supermarketu Kaufland v městské čtvrti Stínadla u fotbalového stadionu. Je to největší lanový park v ústeckém kraji, takže jsme také vyrazili s dětmi na návštěvu.


Protože jak moc dobře víte, že vám zde vždy doplním informace, pak začnu tím, že parkování je zdarma a míst zde je opravdu dost. Pokud byste přijeli do Teplic vlakem, je to od hlavního nádraží cca 2 kilometry pěšky.

Lanové centrum Teplice - Kaufland

V případě, že zde budete poprvé stejně jako my, je trošku problém najít vchod „kudy na střechu“. Z parkoviště to hned vidět není, určitě bych doporučoval nějakou šipku ukazující vlevo od vchodu, kde jsou schody a také pak již dobře viditelná cedule, jak vidíte na fotce, kde je vstup.

Lanový park Teplice - Kaufland 2

Lanové centrum Teplice (Kaufland)

Otevření tohoto lanového centra v Teplicích bylo 18. dubna 2019, my zde byli o den později, v den státního svátku na Velký pátek před Velikonoci.

Otevírací doba

Otevřeno je od dubna do října.

Lanový park Teplice - otevírací doba

Vstupné – ceník

Je zde jak dětská trasa, tak i rodinná a jako „doplněk“ lanovka.

Lanový park Teplice - vstupné - ceník

Lanový park – recenze

Jedno jisté, v Teplicích podobné místo chybělo a nyní už mohou být všichni rodiče spokojeni, že nemusí jezdit do Oseka, kde je podobné lanové centrum, ale mnohem menší. Zde je plocha střechy Kauflandu využita opravdu naplno.

Lanové centrum v Teplicích

Díky tomu najdete nejen lanovou dráhu pro děti menší, ale i další trasu ve výšce, kam ale smějí pouze děti vyšší než 150 cm. Metr je hned venku za dveřmi, takže kontrola je okamžitá :)

A dokonce tu je i lanovka, takže zábavy ažaž.

Lanový park Teplice - Kaufland 3

Místo k sezení i stání „pod slunečníkem“ tu nesmí chybět.

Lanový park Teplice - Kaufland 4

Je zde i restaurace, kde najdete pár míst k sezení „v chládku“, což je s horkých letních dnech určitě hodí. Ale jelikož za děti zodpovídají rodiče, určitě je lepší je sledovat zvenku „pod dráhou“.

Lanový park v Teplicích

Hodnocení

Strávili jsme zde s dětmi příjemnou hodinku zábavy, ale to byli v té části pro děti menší. Synek ještě nemá 150 cm a dceři samotné se na tu větší dráhu nechtělo. Pokud byste ale využili vše, co můžete, je to určitě zábava na několik hodin.

Lanový park Teplice - Kaufland 6

Web: www.lanovyparkteplice.cz

Lanové centrum - nákupní košík - Kaufland Teplice

TIP: Určitě navštivte i nové aquacentrum v Teplicích, což je aquapark s termální vodou.

Mapa

Napsat komentář