Lanovka Imperial Karlovy Vary


Lanovka v Karlových Varech jezdí nejen na rozhlednu Diana, ale je také v hotelu Imperial. Neví o ní moc lidí a díky tomu budete mít super výlet.

Historie lanovky

Pokud se podíváme do historie lanovek v Karlových Varech, pak byste měli vědět, že lanovka Imperial byla zprovozněna již před více než 100 lety, přesně v roce 1907. Celých 5 let po zprovoznění sloužila také k dopravě materiálu používaného při stavbě hotelu Imperial. V roce 1961 nahradily původní dřevěné vozy nové. V tomto roce se také uzavřelo centrum pro automobilovou dopravu i autobusy MHD. Proto je i nyní lepší z centra vyjet lanovkou a dále z horní stanice pokračovat autobusem / autem. V roce 1983-85 proběhla kompletní rekonstrukce lanovky, provoz byl znovu obnoven až v roce 1987.

Parkování

Pokud přijedete jako my v neděli, pak je téměř všude parkování po Varech zdarma. My nechali auto v ulici Na vyhlídce a došli k horní stanici lanovky.

Parkoviště u lanovky

Zaparkovat ale můžete v podzemních garážích, které jsou hned naproti v ulici Libušina. Pokud byste přijeli v týdnu, zaplatíte 45kč/hod.

Lanová dráha Imperial – provozní doba

Jízdní řád lanovky

Ceník – jízdné

Ceny za základní jízdné 20 minut

  • Dospělý – 20 kč
  • Zlevněná jízdenka – 10 kč

Cena za jízdné 60 minut

  • Dospělý – 25 kč
  • Zlevněné jízdné – 12 kč

Více na webu Dopravního podniku Karlovy Varywww.dpkv.cz

Lanovka Imperiál Karlovy Vary

Tato podzemní tunelová lanovka se nachází pod hotelem Imperial a je to celkem originální svezení, které nikde jinde v České republice nenajdete.

TIP: Výlety lanovkou v Čr.

Nastoupit můžete buď dole v ulici Divadelní kde je zastávka a odkud to je kousek na Vřídelní kolonádu nebo jet z horní stanice, což my dali nejdříve a po procházce městem jsme pak vyjeli u druhým směrem nahoru.

Jedná se o stejný typ lanovky jako vede na nedalekou rozhlednu Dianu, ale i třeba na Petřín v Praze. Na „trati“ jezdí lanovky dvě, které se v polovině trasy míjejí, jak se můžete podívat na videu.

Poté, co po cca 1 minutě jízdy sjedete dolů, můžete se vydat hned doprava ke známému karlovarskému vřídlu, kde mají mimochodem i výborné lázeňské oplatky a pak pokračovat po kolonádě až k hotelu Thermal, známého hlavně díky filmovému festivalu. Na kolonádě byl i první prezident Tomáš Garrigue Masaryk z písku.

Je zajímavé na výlet vyrazit v neděli odpoledne, kdy je sice v tomto městě turistů mnoho, ale atmosféra je zde v 17h taková klidnější než v 1 po obědě. Vydejte se také směr Karlovy Vary, je tu krásně.

Fotogalerie

Ubytování (booking) v Karlových Varech