Lanovkou na Petřín v Praze

Lanovka na Petřín je oblíbený výlet a protože zde na webu chyběl, museli jsme s rodinou toto krásné místo v Praze na Malé Straně navštívit také. Před pár lety jsme na Petříně byli autem, ale toto je jiný zážitek.


Kudy k lanovce na Petříně

Lanovka na Petřín v Praze

Praha a parkování, to je kapitola sama pro sebe. Proto jsme tentokrát do hlavního města dorazili vlakem na Hlavní nádraží, zakoupili si celodenní jízdenku na MHD a díky tomu mohli celý den jezdit jak je libo. Z Hlaváku jsme jeli metrem C na stanici Muzeum, kde jsme přestoupili na Metro B a vystoupili na stanici Národní třída. Odtud nás dovezla tramvaj s číslem 22 na zastávku Újezd, kde stačí jen přejít silnici a vyjít po schodech a pokud dorazíte o víkendu, rozhodně už si fronty na lanovku všimnete. My zde byli cca ve 12h a fronta byla asi 15 metrů. Při cestě zpět kolem 15h už byla dvojnásobná.

Toto je dolní stanice lanovky na Petřín.

Újezd stanice Praha - Petřín

Ale celkem to „odsejpalo“, takže jsme po cca 15-20 minutách došli ke kontrole, kde jen ukážete jízdenku na mhd (tu si zde lze také koupit v pokladně i automatu) a pak už jen počkáte až lanovka přijede (jezdí zde 2) a můžete vyrazit na Petřín.

Lanovka na Petřín v Praze 3

My tady byli v sobotu a bylo tu opravdu HODNĚ lidí a v lanovce tedy moc místa na natáčení natož focení, bohužel nebylo.

Ale jedete jen kousek, do první zastávky Nebozízek, kde se dá vystoupit, nebo dojet až nahoru na Petřín.

Lanovka na Petřín v Praze 2

Zde můžete navštívit jak největší atrakci – Petřínskou rozhlednu, ale také tady je zrcadlové bludiště, hvězdárna, velké zahrady (aktuálně probíhá rekonstrukce) a kousek od rozhledny je „za zdí“ malé dětské hřiště, kam můžete vypustit své malé sviště :) A schovat se do stínu, pokud bude pařit jako v den naší návštěvy.

Lanová dráha Petřín – provoz (otevírací doba)

Pokud vás zajímá, zda je lanovka na Petřín v provozu, pak se nemusíte bát, jezdí stále, po celý rok, protože spadá pod Pražskou integrovanou dopravu.

Ceník

Cena jízdenky je stejná jako do autobusu, metra, nebo tramvaje v Praze. Aktuální ceník je zde.

Jízdní řád

Jízdní řády lanové dráhy najdete na webu Dpp.cz.

Informace

  • Délka trasy lanovky je 1 km
  • Doba jízdy 4 minuty
  • Kočárek si také můžete do lanovky vzít

 

Pěkný výlet je také z Petřína na Pražský hrad.

Mapa

Napsat komentář