Lanový park Libín najdete u Prachatic


Jelikož jsme byli na dovolené v chalupě Ambra na Libínském sedle, kde je lanový park téměř vedle, museli jsme i sem zavítat a prozkoumat, co že to tady pro děti a dospělé mají za zábavu.

Libín lanový park

Dostali jsme tip, kudy jít, aby cesta s dětmi byla co nejkratší, bohužel jsme špatně odbočili a místo 2km ušli snad 6. Takže pokud z obce Libínské sedlo půjdete, můžete jít buď od zdejšího rybníka, kde je vedle i tenisový kurt rovnou do kopce a po 2km stoupání jste na místě. Nebo je možná  varianta číslo dvě a to přesně kudy jsme šli my, na konci vesnice od naší dovolenkové chalupy sejdete kousek z kopce a dáte se vlevo po cyklostezce. Na rozcestí rovně až dojdete k silnici. Po ní se dáte vlevo do kopce a po pár set metrech jste u parkoviště, kde již uvidíte ceduli Lanový park Libín.

Lanový park Libín 5

Pokračujte tedy lesem až dojdete do cíle na vrch Libín.

Lanový park je v lese, my zde byly v době, kdy bylo venku snad jen 10C a den předtím pršelo, takže na nějaké lezení ve výšinách nebylo ani pomyšlení, ale využili jsme dětský lanový park v Libíně, kde atrakce jsou pár cm nad zemí a ne 5 metrů jako ty ostatní nad hlavami. Takže celkem i pro dospělé adrenalinový zážitek.

Lanové centrum – ceník

Ceník (vstupenky) si prohlédněte na fotkách, platili jsme za dvě děti 200 kč. Dostaly obě helmu a šlo se na věc. Ta část pro děti je ale podobná prolézačkám, jaké se dnes dají najít v každém větším parku ve městech.

Bezpečnost je ale na prvním místě, takže helma byla nutná. Je zde i domeček pro děti, kde si mohou například hrát a kreslit na papír nebo tabuli křídou.

Lanový park Libín 16

Pěkná atrakce pro malé i dospělé, někteří nám lozili nad hlavami :) Můžete využít i instruktory.

Lanový park Libín 18

Hned vedle je rozhledna Libín.

Mapa

Otevírací doba

Denně 10-18h

Web: www.adrenalin-libin.cz

Ubytování v Prachaticích a okolí

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář