Lázně Klimkovice a wellness


Klimkovice jsou malé lázeňské městečko na severu Moravy. V moderních lázních se léčí klienti s poměrně širokým spektrem onemocnění. Já zde byla s kamarádkou na víkendovém wellness pobytu.

Lázně Klimkovice – objednání pobytu

„Víkendový pobyt? To jsou dvě noci,“ zamyslila se kamarádka. „Přijedeme v pátek, odjezd je v neděli … Myslíš, že by nám vyšli vstříc a pobyt nám dali ve všední dny?“

Rozuměla jsem a schvalovala její zdůvodnění pobytu ve všední den – méně lidí, lepší spojení – ale byla jsem skeptická. Přesto jsem popadla telefon a zavolala na číslo, uvedené na webových stránkách lázní.

Lázně Klimkovice

Byla jsem mile překvapená. Paní na druhém konci sluchátka byla velmi vstřícná. Potvrdila nám, že pobyt lze uskutečnit v námi vybraném termínu (úterý až čtvrtek) za stejnou cenu a se všemi léčebnými procedurami inzerovanými v nabídce. Trochu se jen podivila, když se kamarádka ptala, jestli je možnost si nějaké procedury dokoupit. Ale souhlasila, ano, samozřejmě, jde to. Nejlépe bude se na tom dohodnout až na místě.

Ubytování

Přijely jsme v dohodnutém termínu. Pokoj s příslušenstvím byl čistý, uklizený, postele poměrně pohodlné. Každý den nám byly vyměněny ručníky.

Lázně Klimkovice 2

Procedury

Po vybalení kufrů jsme si šly jsme si prohlédnout areál. Prohlížely si obchůdky, stánky, plánovaly návštěvu cukrárny, když v tom mi zvoní telefon.

Volala recepce. Prý už nám rozplánovali procedury, první máme za půl hodiny. Ať si co nejdříve u nich vyzvedneme rozpis. Po pár minutách jsme obě zíraly na papír v ruce. V předtištěných kolonkách jsme měly masáže, inhalace, bazén, zábaly… , napočítaly jsme celkem jedenáct plánovaných útoků na náš organismus a zdraví.

„Ještě si chceš něco dokoupit?“ zeptala jsem se poněkud jedovatě kamarádky.

Bylo to perfektní, všechny rehabilitační sestry byly milé a profesionální.

Jídlo

Večer jsme šly hledat jídelnu. Trochu jsme na poprvé bloudily, jídelny byly v jiné křídle. Ale pak hned u dveří se nás ujala servírka, přivedla nás k našemu stolu – a opět jsme byly velmi příjemně překvapené. Byli jsme samoplátci, měli jsme jiný, lepší jídelníček a vybírali si ze tří jídel.

„Jsme VIP“, zvedly jsme hrdě hlavy. Poprvé v životě :-) Jídla bylo dost a bylo velmi dobré. Ráno bufetový stůl, při obědě a večeři navíc salátový bar, což pro mne jako zeleninovou mlsalku byl bonus navíc.

Shrnutí

Ve čtvrtek po obědě jsme odjížděly. Spokojené, po všech těch procedurách příjemně unavené a uvolněné.

Rozhodně si pobyt zopakujeme. A všem můžu lázně Klimkovice doporučit rovněž.

Wellness dovolená

Vyberte si wellness pobyty v České republice, ale i v Maďarsku, Rakousku a na Slovensku.

Kam na výlet v okolí: