Lázně Luhačovice – oblíbené město s léčivými prameny


Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně v České republice a snad ty nejkrásnější. Nacházejí se v údolí nedotčené přírody CHKO Bílé Karpaty. Díky svým jedinečným léčivým pramenům patří mezi nejlepší lázně v Evropě v léčbě dýchacích cest, trávicího ústrojí, cukrovky a poruch pohybového traktu.

Parkování

Kdo sem vyrazí autem, třeba jen na výlet za zdejšími zajímavostmi, tomu nejlépe poslouží parkoviště Sirné lázně v ulici Masarykova na konci města vpravo ve směru na Vizovice.

Kudy do lázní a co vidět v Luhačovicích

Od auta vás Jurkovičova alej dovede až na Lázeňské náměstí. Orientační bod je tato fontána, vlevo je lázeňská kolonáda a za fontánou Jurkovičův dům.

Fontána Lázeňské náměstí Luhačovice

Toto místo je městská památková zóna, takže je jasné, že i krásné květiny zde nesmí chybět, tato konvička byla v obležení fotografů, ale podařilo se mi ji vyfotit i bez lidí.

Konvička z květin v Luhačovicích

Aktuálně to takto vypadá v létě 2021, jak se můžete podívat na obrázky výše.

Kde koupit ty nejlepší lázeňské oplatky

I to byl jeden z důvodů, proč jsme se sem vydali. Půjdete od Lázeňského náměstí po Nábřeží a Pramene Dr.Šťastného odbočíte vlevo do mírného kopce do ulice Dr.Veselého. Zde bude po chvíli vpravo dost obchodů i restaurací a asi v polovině této ulice je obchod Lázeňské oplatky KARE, kde jich mají nepřeberné množství. Můžete si koupit celé balení nebo jako my si dát rovnou teplé a posedět před obchodem, je zde pár židlí a stolků. A mají i trojhránky, mňam.

Proč navštívit lázně Luhačovice?

Lázně disponují 13 prameny, nejznámější Vincentka, Aloiska a Ottovka. Architektura má zde nenapodobitelný a zároveň neopakovatelný ráz slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Typickou ukázkou jeho práce je dnešní exkluzivní lázeňský hotel nesoucí jeho jméno, Jurkovičův dům. Svým hostům pomáhají již 300 let.

TIP: Od minerálních pramenů k Jezírku lásky v Luhačovicích

Lázně Luhačovice - pramen Dr.Šťastného

 • Zde Vám garantují využívání pramene Vincentka a dalších 12 zcela přírodních minerálních pramenů k léčebným účelům.
 • Přírodní minerální voda je rozvedena do všech léčebných zařízení.
 • Lázně Luhačovice poskytují nejvíce procedur s využitím přírodních léčivých zdrojů.
 • Nabízí nejširší nabídku léčebných, relaxačních a wellness pobytů.
 • Nabídka ubytování jak v penzionech, tak hotelech ****.
 • Každý rok navštíví lázně Luhačovice nejvíce hostů.
 • Poskytují nejrůznější slevy do restaurací, kaváren, společenských akcí,……
 • Poskytují 24 hodinovou lékařskou a sesterskou službu jak pro dospělé, tak pro děti.
 • Udržují kolonádu, parky, chodníky a další veřejně přístupné budovy v perfektním stavu.
 • Jsou členem největší lázeňské skupiny v ČR.

Ubytování – nabídka pobytů

Ubytování v Luhačovicích rezervujte zde.

Oblíbený je hotel Morava, Praha, Niva, Palace, Jurkovičův dům, hotel Pohoda, Adamantino, Litovel, Miramare, vila Antoaneta, Taťána, Dagmar, Fontána, hotel Harmonie, Vega, Alexandria, Vltava, Krystal a další, které najdete zde.

rezervujte ubytování

Výlety po okolí

Během svého pobytu můžete podnikat výlety do překrásného okolí, na Baťův kanál, do ZOO Lešná nebo také jízdu autovlakem. Pokud zatoužíte po kultuře, lázně organizují také zájezdy do okolních divadel. K dispozici máte také nejrůznější sportovní vyžití včetně in-line bruslí, tenisu, squashe a další. Pravidelně jsou lázněmi také organizovány kulturní a společenské akce.

TIP: Přehrada Luhačovice

Pokud tedy chcete zůstat zdraví, načerpat energii, odpočinout si a relaxovat, navštivte lázně Luhačovice. Přímo k tomu vyzývají.

Přečtěte si také:

1 komentář u „Lázně Luhačovice – oblíbené město s léčivými prameny“

 1. Luhačovice jsou krásné… Nejvíce doporučujeme Zoo Lešnou. Ubytování jsme byli nedaleko centra. Doufáme, že příští rok navštívíme ten stejný hotel. Všechno bylo super!

Napsat komentář