Lednická kolonáda – zajímavá rozhledna v Lednici


Potěšte se krásou Lednicko-valtického areálu a vystupte na vyhlídkový ochoz elegantní lázeňské rozhledny. Konstrukční řešení malé vyhlídky zajisté upoutá vaši pozornost. Kovový sloup uprostřed rozhledny nese spirálové schodiště i vyhlídkovou plošinu. Po obvodu je přikrytý tvarovanými dřevěnými latěmi, které umocňují identitu projektu. Stejně jako nádherné výhledy, které vám vyhlídková věž poskytne.

Rozhledna Lednice – technické parametry

Vyhlídka je vysoká 6 metrů a na její nezastřešený ochoz ve výšce 5 metrů vystoupáte po zdolání 23 schodů opatřených kovovým zábradlím. Její výška umožňuje přístup starším osobám i rodinám s dětmi.

Lednická kolonáda - rozhledna Lednice

Vyhlídka byla vybudovaná a zpřístupněná veřejnosti v roce 2014. Je přístupná celoročně v závislosti na počasí (kovové schodiště může v zimním období namrzat)a zdarma. V jejím okolí se vyskytuje informační panel i několik laviček k odpočinku i stojan na kola.

Výhledy z rozhledny

V dáli se ukrývá silueta Janova hradu, Minaretu, Apollonova chrámu, Hraničního zámečku i vodní nádrže Nové Mlýny. Z bližších objektů spatříte část zámku Lednice a také lázeňský areál.

Výhled z lednické kolonády

Přístupová cesta a možnost parkování

K rozhledně vede šotolinová cesta od amfiteátru v areálu lázní Lednice. K parkování můžete využít parkoviště Slovácká nebo parkoviště TJ Moravan Lednice.

TIP: Rybník Nesyt – největší na Moravě a 8 v Česku

Další možností je vydat se k rozhledně šotolinovou cestou lemovanou jabloňovou alejí. Ta vede od hlavní příjezdové komunikace, která spojuje Lednici s Břeclaví. Svůj vůz můžete zanechat na parkovišti Lednice u Mlýnského rybníka. Odtud se rozhledna nachází ve vzdálenosti asi 300 metrů a je jasně viditelná od hlavní komunikace.

Cesta k lednické kolonádě

Další zajímavosti v okolí: