Legoland Německo – zábava pro milovníky legendárních kostiček


Milí čtenáři, ráda bych Vás seznámila s německým zábavním parkem, Legolandem. Nachází se zhruba 300 km od českých hranic, nedaleko Mnichova. Kromě nejznámějších staveb z Lega, v obdivuhodných velikostech, zde najdeme také velké množství atrakcí pro menší i větší děti či atrakce adrenalinové, na kterých se vyřádí i dospělí.

Můžeme zde nalézt také malou továrnu na výrobu kostiček, kde vidíme, čím vším kostičky procházejí, než získají podobu, kterou známe. Na závěr prohlídky dostaneme v továrničce na památku kostičku, která se nám vyráběla před očima. V areálu je samozřejmě mnoho restaurací a prodejen se suvenýry, včetně Lego obchůdku, kde si můžeme nakoupit konkrétní kostičky, které nám chybí v nějaké stavebnici.

Legoland Deutschland atrakce

Atrakcemi se to tu opravdu hemží, nalezneme jich zde 64. Ráda bych zmínila ty nejatraktivnější, o které bývá v parku největší zájem. První z nich je Jungle X – pedition. Jedná se o jízdu lodičkou pro 8 osob, proplouvá se mezi skalami, kde nacházíme postavené figurky a zvířata z Lega v životní velikosti. Na závěr čeká lodičku sešup z vodopádu.

TIP: Na víkend do bavorské metropole Mnichova.

Další je horská dráha Fire Dragon, která vede hradem mezi strašidelnými Lego postavičkami, nebo dráha Project X. Mezi velké favority patří i Power Builder, což je jízda na průmyslovém robotovi vyrobeném v České republice. Návštěvníci také rádi využívají vyhlídkovou věž, díky které můžeme viděl celý areál parku. Lze absolvovat také vyhlídkovou jízdu autíčkem či vláčkem, při které načerpáme nové síly a prohlédneme si část Legolandu. Jeden vyhlídkový okruh je určen pro menší děti, jezdí pomalu po zemi a druhý okruh je na pilířích a pohybuje se asi 4 metry nad zemí.

Ubytování

Musím uznat, že v parku je toho tolik k vidění, že vše se za jeden den dá stěží stihnout. Proto je lepší si rovnou zamluvit i přespání a v klidu si vše prohlédnout v průběhu dvou dní. Přímo na stránkách Legolandu můžeme nalézt několik typů na ubytování, které se dá zarezervovat společně se vstupenkami do parku na oba dva dny (při ubytování je druhý den vstup do parku zdarma). Ubytovat se můžeme buď přímo v areálu Legolandu, za což si ale připlatíme, nebo v partnerských hotelech cca 30 minut od parku. Já osobně jsem využila ubytování ve městě Augsburg a byla jsem zcela spokojená. V ceně byla i snídaně v podobě švédských stolů.

Cena vstupného

  • Jednodenní vstupenka stojí 42 eur, což je zhruba 1100 Kč
  • Děti do 3 let mají vstup zdarma
  • Parkovací lístek na celý den stojí 6 eur, asi 150 Kč

Je možné zakoupit VIP vstupenku, která se vyšplhala až na 329 eur pro dítě (přes 8500 Kč) a 349 eur pro dospělého, což je přes 9000 Kč.

LEGO LAND hodnocení

Nadchnul mě, ale přece jenom něco vytknout musím. Velkým zklamáním je systém VIP vstupenek, protože VIP karta držiteli umožňuje absolutní přednost na všechny atrakce. Znamená to, že držitel může kdykoliv předběhnout celou frontu, což značně protahuje čekací dobu běžných návštěvníků. Ač se to nemusí zdát, členů VIP se v parku pohybuje spousta.

Abych na závěr jen nekritizovala, tak kladně bych ohodnotila milé a ochotné zaměstnance, se kterými se u horských drah setkáváte často. Legoland se také snaží každý rok otevřít nějakou novou atrakci. Poslední novinkou byl svět Ninjago se skvělou horskou dráhou, mezi další nové stavby patří také Atlantida s krátkým Lego příběhem a vodními atrakcemi.

Pro návštěvu doporučuji spíše podzimní či jarní období, protože v létě je v parku mnoho lidí. Vodní atrakce se dají zvládnout v pláštěnce i v trochu chladnějším počasí.

Fotogalerie

Web: www.legoland.de