Leptokarie Řecko – levná dovolená u moře

Před dvěma lety jsme s přítelkyní vymýšleli levnou a nenáročnou letní dovolenou. Protože jsme v té době oba ještě studovali, smířili jsme se i s levnějším zájezdem autobusem. Díky výběru destinace na poslední chvíli jsme zájezd sehnali velmi levně.

Vyrazili jsme do malé řecké vesničky Leptokarie, která se nachází v podhůří bájného pohoří Olymp.

Leptokaria Řecko

Jestli je na Leptokarii něco opravdu skvělé, pak je to místní klima. Samozřejmě i na konci srpna je tu přes den horko, ale vzduch je přesto dostatečně čerstvý – může za to kombinace klima u moře s přítomností olympských velehor.

Platamonas hrad Leptokaria Řecko

Leptokarii každoročně navštěvuje mnoho Čechů, proto zde nebylo těžké se domluvit. Většina místních umí anglicky a když ne, vždy se domluvíte posunky a ukazováním. Řekové jsou velmi vstřícní a pohostinní a proto je úplnou samozřejmostí, že v restauraci na závěr dostanete zdarma nějakou pozornost podniku. My jsme dostali několikrát alkoholický nápoj Ouzo, jindy vynikající čokoládový zákusek a nebo třeba sladký cukrový meloun.

Pláž Leptokaria Řecko

Pokud se v Leptokárii vydáme na hlavní pláž, uvidíme asi to, co v kterémkoliv jiném letovisku – hlava na hlavě, dlouhé řady lehátek a slunečníků, křik dětí a všeobecný povyk. Stačí ovšem vyrazit pár desítek metrů po pláži dál a rázem začne návštěvníků pláže markantně ubývat. Po výběru ideálního místa ke koupání doporučuji zkontrolovat, jestli ve vodě nejsou vodní ježci – což se u méně frekventovaného místa ke koupání může stát. A potom už s chutí do vody!

Výlety

Z Leptokarie je možné vyrazit na mnoho zajímavých výletů. Jeden mohu velmi doporučit – jeho cílem je sousední vesnička Platamonas a starý křižácký hrad, tyčící se na útesu nad mořem.

Křižácký hrad

Hrad Platamonas Leptokaria Řecko

K hradu dojdete po pláži i pěšky, cesta do kopce dá sice trochu zabrat, ale výhled poté stojí za to. Z hradu můžete sejít do vesničky Platamonas, na kterou se napojuje další vesnice jménem Nei Pori. A právě z místní železniční zastávky se snadno dostanete vlakem zpátky do Leptokarie.

Kláštery Meteora

Pokud si chcete udělat delší výlet, který ale určitě stojí za to, doporučuji navštívit místo, kde uvidíte nejeden klášter na skále, přesně jako na tomto obrázku. Meteora je z Leptokarie cca 150 km.

Meteora kláštery Řecko

Řecko Leptokaria – dovolená a ubytování

Zájezdy vybírejte zde

Ubytování rezervujte zde

Půjčovna aut