Lesní bar Horní Lipová v Jeseníkách


Při návštěvě Jeseníků si nenechte ujít návštěvu Lesního baru u Horní Lipové, leží v klínu Rychlebských hor ve výšce 755 m.n.m. a od roku 2007 funguje na principu poctivosti, důvěry, tolerance, solidarity a respektu.

Na internetu se o tomto baru pějí ódy.

Lesní bar lázně Lipová

Z autobusového nádraží Jeseník dojedeme za 16 Kč a 20 min. na konečnou – Horní Lipová. Cesta k baru je značena šipkami a postavičkami zajíců, sledují nás Lesní skřítkové a víly.

Doporučené parkoviště pro osobní auta je před železničním viaduktem, je zde i zastávka náhradní autobusové dopravy – vlaky nejezdí.

Nedisciplinovaní řidiči mohou jet ještě pár set metrů, ale zajíci zde prý vypouští kola.

Přecházíme ze silnice na lesní cestu, na stromě visí dva páry hůlek a skleněná „kasička“. Stoupáme do prudkého kopce podél potoka Staříč, zastavujeme se u šiškožroutů, cíl je na dosah, je nás zde asi 80 osob, hlavně školní mládež.

Lesní bar je vynikající nápad místního revírníka ing. Václava Pavlíčka, který ho s dalšími místními lesníky vybudoval, udržuje a každý den zásobuje. Skoro každé ráno je zde rozděláván oheň, aby první příchozí turisté pěší i cyklo – si mohli beze ztráty času opékat buřty a klobásy.

V dřevěném altánu si můžeme uvařit kávu nebo čaj a přikousnout sušenku. V potůčku se chladí nealko i alko nápoje, neodolal jsem ani Jesenické bylinné. V zimním období se běžkaři mohou zahřát u krbu při čekání na klobásku nebo špekáček z roštu, kromě kávy, čokolády a čaje se nabízí i svařák. U každé nabídky je doporučená cena, peníze dávám do kasy pod Frantíkem Dobrotou, pod ní jsou drobné pro případné vracení.

Vidíme mladšího muže, asi patří k obsluze, v kase budou do večera tisíce Kč. Bar není obsluhován, vše si návštěvník připravuje sám a je v něj vložena nesmírná důvěra, že za to i zaplatí – Nezklamte ji ! O 900 m dále dojdeme k hornímu baru a ještě o 300 m dále jsou panoramata.

Lesní bar – Jeseníky fotogalerie

Ubytování v Horní Lipové a okolí

Související:

1 komentář u „Lesní bar Horní Lipová v Jeseníkách“

Napsat komentář