Lesopark Horka – Světlá pod Ještědem


Pokud si chcete užít zábavu zároveň s vašimi dětmi, pak je tento přírodní areál plný zábavy tím pravým místem, které určitě musíte navštívit! Nejen, že si procvičíte svou paměť různými hlavolamy a hádankami, ale na své si zde přijdou také dospělí. Celý areál je postaven na základě dávných bájí o obru Mázovi a čertech, ale nemusíte se bát, nikdo vás tu strašit nebude.

Podještědsko

Cestou do lesoparku Horka se můžete kochat malebnou krajinou podještědska. Lesopark se totiž nachází v severních Čechách, v malé vesničce Světlá pod Ještědem, která, jak její název už napovídá, leží nedaleko známého televizního vysílače Ještěd. Právě ten může být vaší další zastávkou, hned po návštěvě lesoparku. Areál byl vybudován nedaleko golfového hřiště s restaurací, takže pokud máte rádi i golf, tak hole s sebou! Právě vedle golfového hřiště je vyhrazené místo na zaparkování pro návštěvníky lesoparku. Zaparkujeme a hurá za dobrodružstvím!

Nejlepší atrakce? Zaručeně obr Máza!

Tento zábavní přírodní park je neziskovou organizací. Před vstupem do parku se nachází pouze originální kasička na dobrovolné vstupné, které slouží pro další rozšiřování a údržbu parku. Jakmile vstoupíte do parku, dýchne na vás pohádkovou atmosféru zdejší chrápající obr Máza, který celý lesopark hlídá. Ano, obr opravdu nahlas chrápe! Mázu se můžete pokusit vzbudit tím, že mu zakřičíte do ucha. A jeho reakce? Nechte se překvapit! Ale nelekněte se, až na vás promluví. Obr je určitě oblíbenou atrakcí všech dětí, to ale neznamená, že vás v parku nečekají další zajímavé atrakce.

Po cestě od lesního obra najdete přírodní amfiteátr, kde si můžete s dětmi poslechnout několik namluvených pohádek. Za zastávku určitě stojí lesní hřiště, které je celé postavené z přírodních lesních materiálů. Děti jistě ocení přírodní domečky a prolézačky, které tak trochu připomínají obydlí lesních skřítků. Dále vás bude čekat lesní okruh se spoustou hádanek a hlavolamů, jak pro děti, tak i pro dospělé. V celém parku je pět set úloh, které se můžete pokusit vyřešit. Je jisté, že se v parku vy i vaše děti něčemu přiučíte, takže spojíte rovnou příjemné s užitečným. Pozor na čerty! I ti mají své místo v lesoparku Horka.