Lesopark Letňany Praha

Lesopark Letňany patří v současnosti mezi nejnověji vybudované parky. Je skvělý v tom, že se v něm vyřádí děti i dospělí. Jsou tam totiž jak dětská hřiště, tak i singletrek, na kterém se pobaví všichni, kdo mají kolo.

Lesopark Letňany parkování

Vyhrazené parkoviště se nachází v ulici Toužimská. Pozor, ta je dost dlouhá, takže se před cestou autem doporučuji podívat na mapy.

Singletrail

Singletrail, nebo singletrek jsou uměle vytvořené terénní cesty, na kterých jedete střídavě do kopce a z kopce. V Letňanském lesoparku jsou vybudovány na dvou kopcích celkem čtyři trasy. Nejméně obtížná trasa se nazývá Zahříváček. Už název napovídá, že tuhle trasu máte zvolit jako první, ať už jako zkoušku obtížnosti singletreku nebo jako „zahříváček“ na další trasy. Zahříváček zvládá jezdit jezdit i můj pětiletý syn, takže ho doporučuju i pro děti.

Další dvě trasy, Čelákovickou a Kbelskou, si užijí spíše dospělí. Ne, že by byly extra terénně náročné, ale jsou podstatně delší než Zahříváček. Poslední trasa Letňanská se nachází na druhém kopci. Je označována jako nejtěžší trail. Nedávno na této trase zhotovili i dřevěnou rampu, což jistě ocení zkušenější jezdci. Trasa je také vylepšena klopenými, hlínou vysypanými zatáčkami, v nichž se jezdí výborně i při vyšší rychlosti.

Singletrek si mohou vyzkoušet i nejmenší děti na Babytrailu. Je to mírně kopcovitá trasa na lehce svažitém terénu. Zvládnou ji projet i děti na odrážedlu.

Park Letná – hřiště pro děti

Děti určitě ocení dvě hřiště, která jsou v centrální části lesoparku. Obě hřiště jsou originální, nikde jinde podobné nenajdete. První představuje „havarované letadlo“. Děti mohou do dřevěného letadla vlézt, vykukovat kulatými okénky, lézt po křídlech nebo se sklouznout po skluzavce. Na druhém hřišti zase musí děti zdolat dva kopce pomocí dřevěných stupaček a klád.

Další aktivity

Jelikož je lesopark kromě dvou singletrekových kopců čistá rovina a stromy ještě nejsou vzrostlé, celkem dobře se tam pouští draci. Hladké chodníky zase vybízejí nenáročné in-line bruslaře k projetí okruhu vedoucího kolem hřišť.

TIP: Navštivte také Prokopské a Dalejské údolí na Praze 5.

Lesopark Letňany nabízí řadu možností aktivního trávení volného času. Jen v parném létě si raději návštěvu parku naplánujte na večerní nebo ranní hodiny, protože před sluncem se tam neschováte.

Letňanský lesopark fotogalerie