Lesopark Štěpánka v Mladé Boleslavi

Chcete se uprostřed města odreagovat a užít si přírody? V lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi se vám váš sen splní. A uvidíte i veverky.


Lesopark Štěpánka

Najdete jej u městského bazénu v Mladé Boleslavi. Tady můžete využít i prostorného parkoviště a vyrazit odtud na procházku parkem.

Park byl založen již roku 1881 podél toku říčky Klenice. Bylo zde vysázeno i mnoho vzácných dřevin.

V roce 2014 pak prošel citlivou revitalizací. Během ní došlo k opravě všech pěti můstků přes Klenici , k nové instalaci veřejného osvětlení, k úpravě cestiček, instalovali se nové stojany na kola, odpadkové koše, lavičky a informační tabule.

Lesopark Štěpánka je doslova oázou klidu a zeleně. Je to místo oddechu a relaxace, ale i místem pro sport a aktivní rekreaci. Zkrátka každý si přijde na své.

Pokud chcete strávit s dětmi čas v přírodě, vstupte do parku Štěpánka. Hustá spleť cestiček, naučných stezek a příroda sama, dá vašim dětem i vám čas harmonie a souznění s přírodou a odpočinek u říčky na louce a v lesíku.

Dětská naučná stezka za veverkami

Nejhezčí a pro děti nejzajímavější naučnou stezkou je tady bezesporu Veverčí naučná stezka. Vystoupáte po cestičce vzhůru a na paloučku, který vypadá jako z pohádky, můžete po chvilce pozorování spatřit bezpočet veverek. Pro děti neskutečný zážitek.

Zdejší oblast parku je bohatá nejen na vzácnou a i chráněnou vegetaci, ale je to i malý čistě přírodní zoopark.

Jako jednoho z hlavních zástupců místní fauny můžeme jmenovat vydru říční. I když to není původní obyvatel parku, dnes je jeho nedílnou součástí.

Pojďte si užít přírodu uprostřed městské šedi. Projděte se ať už s dětmi nebo i sami a užijte si přírodu a k tomu jako bonus i využijte dvě dětská hřiště a nemálo sportovního vyžití pro dospěláky.

Tak prosím přijměte pozvání do zeleně uprostřed městské šedi a užijte si to.

Fotogalerie

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář