Let do Instanbulu a hotel zdarma


Příběh začíná na pražské Ruzyni, kam kvůli dopravní zácpě a velkému dešti dorážím o něco později než jsem očekával. Ale stále ve velkém předstihu. Okamžitě potkávám Janču a její kamarádku Sylvu, které s námi poletí. O několik minut později dorazí i Iveta s Markem.

Je super cestovat do Houstonu s tolika lidmi. Další 2 se k nám připojí právě v Istanbulu, protože letěli let před námi. Takže na finální cestě nás bude 7.

Na pražském letišti proběhlo všechno hladce až na to, že měl náš let 20 minut ohlášené zpoždění. Pak nás pustili do letadla, ale nějaké starší paní bylo špatně, tak ji tam ošetřovali a nakonec poslali pryč, že nebudou riskovat mezipřistání. Celkově se tak zpoždění protáhlo o nějaké 2 hodiny.

Letadlo - Praha Ruzyně
Letadlo – Praha Ruzyně

Bohužel jsme neseděli společně, respektive dvojičky seděly spolu a já bokem sám. Naštěstí nikdo neseděl vedle mě a ani přes uličku, takže to bylo o dost pohodlnější než se mačkat na trojsedačce s cizími lidmi. Jen u okna seděl jeden fajnovej černoch, ale moc jsme nepokecali, zatím na tom nejsem moc ready. :)

U nejlevnějšího dopravce jsme nevěděli, jestli vůbec čekat jídlo a čekalo nás milý překvapení! Ptali se nás chicken or beef, já si kuře nemůžu vynachválit, ale beef prej nebylo moc dobrý. K tomu houska, sušenky, lilkovej salát, dezert, voda, máslo a nějaký slaný sýr, kterému jsem úplně nepřišel na chuť. Po celou dobu letu několikrát nabízeli nápoje, tak jsem do sebe lil colu. :)

Jídlo v letadle do Turecka
Jídlo v letadle do Turecka

V Istanbulu je to letiště obrovský, ale společnými silami jsme našli cestu k přepážce Turkish Airlines, kde nám domluvili noc v hotelu zdarma. Turkish nabízí lety Praha – Houston o 8 tisíc korun levnější než druhá nejlevnější konkurence a ještě hotel zdarma, pro ty kteří čekají dlouho na další let. O aerolince napíši nějakou recenzi, ale zatím ji hodnotím 9/10. Bomba!

Trvalo to jen chvilku a naplnil se microbus lidmi, kteří také žádají o hotel zdarma a přivezli nás do krásného Courtyard Marriot hotelu.

Ale dá se prý skončil v Hiltonu nebo Pullmanovi. Musím říct, že ten hotel je nejlepší věc na celým výletu. Pokoj mám pro sebe a nádhera.

Pokoj - Courtyard Marriot hotel - Istanbul Turecko
Pokoj – Courtyard Marriot hotel – Istanbul Turecko

Na hotelu je wi-fi zdarma (ale dost pomalá) a snídaně. Snídaně byla královská. Obrovský švédský stoly. Jen to bylo trochu trapný fotit, takže tady jen hodně malá ochutnávka, co se dalo smíchat s mlékem. Celkově asi tak 1 desetina toho všeho, co tam bylo.

Snídaně v hotelu v Turecku
Snídaně v hotelu v Turecku

Teď nás čeká už let do Houstonu. Po hotelu se mi bude hodně stýskat, nejraději bych tu strávil celé léto. :)

Přečtěte si ještě:

Napsat komentář