Letecky do Chorvatska. Leťte letadlem levně nyní i z Prahy


Letadlem z Prahy do Chorvatska můžete letět opravdu levně díky nízkonákladové společnosti Ryanair. Ceny jsou příznivé nejen mimo sezonu, ale i během letních prázdnin, což jistě mnoho rodin využije.

Proč sedět 10 hodin v autě, když můžete být za 1,5 hodiny u moře.

Dovolená Chorvatsko letecky

Je dobré vědět, že konečně Ryanair pochopil, že Praha je oblíbené místo, odkud se létá na dovolenou a to nejen do Londýna. A tak se nabídka této letecké společnosti rozšířila i lety z Prahy do dalších destinací, mezi něž patří také chorvatský Zadar.

Dovolené u moře nemusí předcházet stres z dlouhé cesty, kterou si mnoho řidičů „rozpůlí“ přespáním u Plitvických jezer, ale v pohodě se vyspíte doma, dojedete jen na letiště Václava Havla a za hodinu a půl letu jste v Chorvatsku v Zadaru. Navíc letecká doprava je mnohem bezpečnější.

Samozřejmě mnozí škarohlídi namítnou, že ještě musíte čekat na letišti na odbavení zavazadel, ale to jen chvilka v porovnání s častou „jízdou v koloně“ po rakouské dálnici, což v sezoně není nic neobvyklého.

Letadlem z Prahy do Zadaru

Pokud poletíte sami, zaplatíte za jednosměrnou letenku cenu 774 kč. Obousměrná stojí tedy 1548 kč. Tato cena platí pouze pokud budete mít malou tašku, což je kabelka nebo notebook – rozměry popisuji níže.

Ryanair letadlo

Kdo cestuje na víkend, pak by stačilo do této tašky dát jen plavky a tričko a za cca 1550 kč letíte na Jadran a zpět. To nedáte ani autem, které má spotřebu 5L/100km.

Letenky Praha - Zadar

Kdo poletí s dětmi na rodinnou dovolenou, ten za děti ušetří, protože do 12 let (11,99) mají zarezervovaná sedadla zdarma. Našim dětem je 9 a 12, takže platíme jen my dospělí a dcera.

Letecky levně do Chorvatska z Prahy

Je důležité ale pamatovat na to, že je na osobu povolena 1 malá taška o velikosti (40 cm x 20 cm x 25 cm). Jedno příruční zavazadlo (55 x 20 x 40 cm) je nutné doplatit.

Ryanair zavazadla

V případě, že si vyberete standardní cestovné, máte v ceně jen jedno malé zavazadlo a je nutné doplatit 180 kč za každé sedadlo pro dospělé (tam i zpět).

U volby Family Plus je v ceně přednostní nástup do letadla, 2 palubní zavazadla, 2x20kg zavazado a sedadla pro děti zdarma.

U tarifu Plus je vše stejné jako o volby Family Plus, ale máte navíc rezervované sedadlo a není nutné je dodatečně doplácet.

Letecky levně do Chorvatska z Prahy 3

Informace o sedadlech, ceny a rezervace.

Letecky levně do Chorvatska z Prahy 5

Ceny rodina (2 dospělí, 2 děti 9+12)

Cena je za zpáteční letenky a včetně všech poplatků.

  • Cesta na rodinnou dovolenou „s kabelkou“ za nejnižší cenu – 7155 kč
  • 4 letenky pro rodinu se 2 palubními zavazadly a přednostním nástupem do letadla (volba Family Plus)  – 11 500 kč

Sice jsem zakladatelem webu Autovýlet, ale rozhodně dávám přednost letecké dovolené. Pak si to člověk udělá podle sebe. Jídlo si dáte právě takové, na co máte chuť, apartmány v Zadaru si zamluvíte také ty, jaké vám vyhovují a kdo bude chtít cestovat, ten si může auto půjčit.

Dovolená u moře může začít.

Odkazy