Letíme do USA. Dovolená v Americe začíná

Naše první dovolená v Americe začala v Praze. Let byl s přestupem přes Frankurth v Německu a následně také letadlem do USA. Cesta do New Yorku byla dlouhá, ale díky tomu nadšení, že letíme do NY a procestujeme autem několik okolních států, nám to zpětně pak ani tak dlouhé nepřišlo. Přečtěte si cestopis z roku 2001.


Vyrážíme na letiště Ruzyně

Ráno jsme vstávali v 4:15h. odjížděli autobusem v 6h z Litoměřic do Prahy Holešovic. Metrem a poté autobusem MHD na Ruzyni (nyní letiště Václava Havla). Zde jsme čekali asi hodinu, než jsme se dopracovali ke vchodu do letadla společnosti Lufthansa, kde jsme seděli ve dvou řadách a let trval necelou hodinu.

Letěli jsme do Ameriky na dovolenou v roce 2001 a protože v té době přímé lety z Prahy nebyly, museli jsme letět do Německa do Frankfurtu a poté odtud do New Yorku (New Jersey).

letadlo lufthansa - frankfurth - new york

Jídlo v letadle

Dostali jsme obloženou bagetu a pití dle vlastního výběru. Ve Frankfurtu jsme čekali asi cca 1 a ¼ hodiny a odletěli do New Yorku opět společností Lufthansa v letadle mnohem větším než z Prahy a bylo to mnohem příjemnější.

Přečtěte si, jaké občerstvení nabízí v letadle společnost Travel Service.

Frankfurth letiště

Sedělo se ve 3 řadách po stranách po 3 seats a veprostřed byly 4 sedačky.

V Evropě se létá menšími letadly na dovolené.

Let byl dlouhý, ale dalo se to vydržet. V letadle ukazovala obrazovka v jaké vzdálenosti letíme, v jaké rychlosti a jaká je venkovní teplota. Během letu jsme dostali oběd, kuřecí řízek (něco na ten způsob) s těstovinami, salát, menší housku, sýr, máslo a tvaroh posypaný čokoládou. A samozřejmě pití dle přání.

Jsme v Americe

Doletěli jsme v 10 hodin večer našeho času a ve 4 hodiny N.Y. času. Přistáli jsme na letišti v New Jersey, které spadá pod správu New Yorku. Byla jsem šťastná, že jsme doletěli, protože to klesání trvalo asi hodinu a nebylo to nic příjemného. Jídlo v letadle nebylo zrovna podle mých představ.

Prošli jsme imigrační kontrolou a vyšli do příletové haly. (Tam na nás čekala Martina – Miloše sestra.)

Imigrační kontrola po příletu do USA

Letištním autobusem jsme dojeli na parkoviště H, kde jsme měli připravené auto – zlatý Dodge Caravan, kam jsme se v pohodě vešli se všemi zavazadly. (5 dospělých osob)

TIP: Čtěte článek od Josefa, jak jsme letěli do USA.

New Jersey letiště - Dodge Caravan

Dojeli jsme asi za 1,5h za New York, kde jsme měli rezervovaný hotel Howard Johnson.

Vysprchovali jsme se a usnuli. Druhý den nás čekal New York.

Informace

Jak dlouho trvá let do New Yorku

Doba letu do New Yorku byla v našem případě cca 1,5h do Frankfurthu a pak 8,5h do NY. Dnes už létá nejeden přímý let z Prahy a tam ten čas bude kratší, takže i cestování bude příjemnější.

Jak z New Yorku autem do Washingtonustačí si stáhnout Google mapy, se kterými doslova procestujete celý svět.

Kam na dovolenou v USA – čtěte články a tipy na našem webu, je jich zde z Ameriky dost.

USA – dovolená, zájezd, ubytování

Ubytování v NEW YORKU

Poznávací zájezdy do USA

Články k tématu

Napsat komentář