Letiště Antalya Turecko – jak to zde chodí po příletu na dovolenou

Na letiště v Antalyi přiletíte také, pokud budete dále mířit na tureckou riviéru do letovisek Alanya, Side, Kemer, Belek a dalších. My tu také začali dovolenou a tady jsou informace, jak to zde chodí.


Turecko – Antalya letiště

Antalya airport - Turecko
Antalya airport

Díky tomu, že letiště je opravdu velké, zde nemusíte chodit po letištní ploše jako třeba v Řecku na Kefalonii, ale jdete klasicky „rukávem“ z letadla. Protože Turecko není v Evropské Unii, nejdete rovnou do letištní haly, ale musíte ještě přes celní kontrolu.

Letěli jsme s dětmi už 11x na dovolenou, ale až nyní jsme dostali do pasu razítko. Ale asi měl celník málo barvy, takže není skoro vidět :)

Po této celkem rychlé kontrole už pokračujete do velké letištní haly, kde je několik pásů, po kterých jezdí cestovní kufry. My na naše zavazadla čekali asi 20 minut. Mezitím si můžete skočit na WC (což se určitě po dlouhém letu hodí) a zkusit chytit wifi, ale jak zjistíte, zde internet není bohužel zdarma, jako na jiných letištích.

Info: Při odletu zde ale je několik míst, kde se zdarma minimálně na 1 hodinu připojit, takže nezoufejte.

Až budete mít svá cestovní zavazadla, jděte k východu a i o půlnoci zde bude čekat opravdu hodně lidí, kteří vám budou nabízet taxi atd. Nevšímejte si jich a jděte ke stánkům, kde mají stanoviště cestovní kanceláře ale třeba i Vodafone, pokud chcete koupit zdejší sim kartu a mít levný internet. My letěli s Fischerem, takže jsme dostali pokyny, do jakého autobusu nastoupit, aby nás odvezl do hotelu. Autobusů zde bylo snad 30, no nakonec jsme jej našli skoro na konci, nahlásili řidiči, do jakého hotelu jedeme a nastoupili. Po cca 1:30h jsme byli v hotelu Gardenia Beach.

Letiště v Turecku

Další mezinárodní turecká letiště, kam můžete přiletět cestou na dovolenou.

  • Bodrum
  • Istanbul (nové)
  • Izmir

Turecko dovolená a zájezdy

1 komentář u „Letiště Antalya Turecko – jak to zde chodí po příletu na dovolenou“

  1. Zdravím, moc děkuji za informace, které jste napsal. Odlétám v pátek 18.10.2019 do Turecka poprvé (s Exim tours) a mám trošku obavy, jak to zvládnu na letišti..Proto je mi každá informace „drahá“. Mám zkušenosti jen s Egyptem, kde to funguje super, tak snad to bude fungovat podobně i v Turecku :)

Napsat komentář