Letiště Kos – jak to chodí při příletu a odletu


O tom, jak funguje odbavení v Praze na letišti už zde je několik článků, proto to zmiňovat nebudu, ale popíšu vám, jak to funguje, když přiletíte na ostrov Kos a hlavně jak odlétáte.

Letiště ostrov Kos (KGS)

Funguje to zde téměř stejně jako když jsme letěli na letiště Kavala, takže vám doporučuji si přečíst tento článek a dozvíte se vše. Ostatně na jiných řeckých ostrovech ten princip je totožný.

Letiště Kos Řecko (KGS)
Letiště Kos Řecko (KGS)

Odlety Kos

Poté, co vás autobus od hotelu doveze před letiště a budete mít všechna svá zavazadla, se vydejte k nápisu Departures (odlety). Zde na vás již bude čekat delegát cestovní kanceláře a řekne vám, k jaké odbavovací přepážce jít. V našem případě to byly ty zcela vpravo.

Pracovníkovi ukážete pasy, dáte kufry nebo tašky na pás, dostanete letenky a vydáte se doprava k bezpečnostní kontrole.

Pamatuji ještě dobu, kdy jste si kufry museli pak sami odbavit, poté co jste dostali letenky. Nyní už je to letiště moderní a vše se dělá na jednom místě.

Bezpečnostní kontrola je stejná jako na jiných letištích, bohužel ani deci vody vám zde nenechají, jídlo problém není. Pití si tedy musíte koupit až po kontrole.

Je zde hlavně pro ženy Duty Free Shop, kde se dá nakupovat levněji, pány určitě spíše než krémy a drogerie zaujme jídlo a toho je zde dost, hlavně sladkosti. Nám vždy chutnají M&Ms, ty mají ve velkém balení a za dobrou cenu. Otevřeno zde bylo už v 7 ráno, i když by prý měli mít oficiálně až od 9h.

Je zde i Starbucks kavárna a také několik občerstvení, takže pokud vám nebude po chuti balíček z hotelu (my měli jen toustový chleba se šunkou a sýrem a 2 vody, které nám ale i kontroly sebrali) tak si zde můžete něco koupit. Ceny ale vysoké jak v Praze na letišti.

Poté už jen počkáte v odletové hale, a až vyhlásí nástup do letadla, opět u kontroly ukážete jen letenky, autobusem dojedete k letadlu, kde se usadíte a můžete plni zážitků vyrazit k domovu.

Boarding pass (letenky)
Boarding pass (letenky)

Nám se odlet zdržel o 30 minut, kdy jsme už bohužel seděli v letadle, prý z důvodu hustého provozu nad Evropou. Ale chápu to, každý chtěl po 2 letech s covidem vyrazit na teplem.

Informace o letu v aplikaci Smartwings

V letadle sice není Wifi, kde byste mohli surfovat jak jste zvyklí, ale lze se připojit na „letadlovou“ síť a podívat se třeba na film, seriál, zahrát si hru nebo se dozvědět informace o letu, kde právě letadlo je, jak rychle letí, v jaké výšce atd.

Smartwings informace o letu Smartwings informace o letu 2

Pokud by vás zajímalo, jaká je Praha – Kos doba letu, tak jsou to 2 hodiny a 45 minut.

Zájezdy a dovolená Kos Řecko