Letiště na Korfu a přistávací dráhu v Kanoni musíte vidět


Původně jsme chtěli navštívit hlavní město Kerkyra a nedaleké řecké letiště už včera, to ale byla neděle a v tento den je prý polovina obchodů zavřena, takže jsme jeli až dnes. Navigace od Google ukazovala hodinu jízdy a 40km z našeho letoviska Sidari při dodržování rychlostních limitů.

Pravda, policii tady skoro nepotkáte, na rozdíl třeba od Kréty, kde předpisy hlídají více. A proto se jede poměrně svižně, i když to na zdejších klikatých silničkách nejde moc rozpálit :)

Poloostrov Kanoni

Do letoviska Kanoni jsme dojeli dle plánu, ale opravdu to je ve městě a ještě navíc v pondělí celkem zážitek a to už jsem auto v Řecku řídil hodněkrát (celkem 7x).

Kanoni je poloostrov a je zde přistávací dráha letadel mířících na nebo z Korfu letiště (airport).

Kanoni letiště - Kerkyra Korfu Řecko 6

Pokud sedíte v kavárně Café Kanoni, vidíte pilotům skoro do obličeje při přistávání. Vyhlídka opravdu super. Zde konkrétně vidíte přistání letadla Thomas Cook.

Kanoni letiště - Kerkyra Korfu Řecko 13

Video 1

Letadel jsem natočil na video opravdu dost, stejně tak i udělal fotek, co k tomu dodat, cíl dne a největší zážitek na 150% splněn.

Ten hukot, když letadlo odlétá a pak se odlepí od země, to nemá chybu.

Snad těch pár videí alespoň trošku připomene tu atmosféru.

Video 2

Video 3

Video 4

V restauraci jsme si dali 2x Frapé a 2x pomerančový džus, dostali velkou vodu „zdarma“ (celkem za 15€) a kochali se pohledem nejen na letadla, ale i slavný kostelík a nedaleký myší ostrov – Pontikonissi, kam za 2,5€ dojedete lodí.

Kanoni letiště - Kerkyra Korfu Řecko 3

Kanoni letiště - Kerkyra Korfu Řecko 15

Kdo by zde u restaurace hledal wc (což je v létě ve městě někdy problém), pak jej najdete z pravé strany restaurace, kde je na dveřích „pán a paní“. Poté jsme sešli dolů po schodech ke kostelíku, kde jsme také pár fotek vytvořili a šli i přes kamenné molo, odkud uděláte nejlepší fotky a videa přistávajících letadel, když letí přímo nad vámi.

Kanoni letiště - Kerkyra Korfu Řecko 12

Video 5

Protože jsme parkovali nahoře u restaurace, resp. nad zatáčkou vpravo, kde je parkování povoleno, opět jsme museli vyjít po schodech.

Kanoni letiště - Kerkyra Korfu Řecko - parkování

Není jich mnoho, ale v poledne kdy je na slunci 40C, to je jako kdybyste je šli 2x. Proto děti a senioři, hodně vody s sebou, ale i ostatní se zpotíte.

Délka přistávací dráhy u letiště Kerkyra – Korfu (Corfu)

Pokud vás zajímá, jak dlouhá je přistávací dráha na Korfu, pak je to pouhých 2 375 metrů. Z jedné strany je moře a z druhé hory s nejvyšším bodem, kterým je hora Pantokrator, kterou jsme také navštívili.

Tato dráha v Kanoni (Kanony) na Corfu patří mezi nejkratší v Evropě.

Ubytování a dovolená v Kanoni

Komu jde o to, aby měl hotel co nejblíže u letiště, pak i zde najde ubytování nebo může prožít pěknou dovolenou s cestovkou.

Ubytování v Kanoni najdete na Booking.com

Last minute zájezdy (i All inclusive) na Korfu vybírejte na Invia.cz

V dalším článku popíšu město Kerkyra a pláž Glyfada na západě Korfu.

Užitečné tipy:

Doprava z letiště

Pokud přiletíte bez cestovky, můžete jet taxíkem do centra, to je necelých 5km nebo lze využít levnější dopravu – modrý autobus MHD linky 15, který vám tam dopraví také.

Veřejná doprava na Korfu

Pro cestování po ostrově slouží meziměstské zelené autobusy Green Bus Corfu, ale nejezdí do všech koutů :) Modré autobusy potkáte pouze v centru Kerkyry a okolí města.