Letní dovolená autem do Slovinska


Na svojí první dovolenou si vzpomínám, jako by to bylo včera. V osmnácti letech jsme vyrazili s přáteli na čundr za hranice do krásné Slovinské krajiny, kam jsme se chystali dlouho.

Po letních brigádách, kdy jsme si vydělali základ na dovolenou, jsme v srpnu vyjeli autem po vlastní ose.

Slovinsko autem

Slovinsko dovolená autem 1

Rozhodli jsme se, že pojedeme jen na víkend a tzv. na blind. A tak jsme vyrazili v pátek v poledne naší starou Mazdou 323. Posádka čítala 5 osob, mě s přítelem, další zaláskovanou dvojici a našeho kamaráda, který nikdy nezkazil žádnou srandu. Na místo jsme přijeli okolo deváté hodiny večer.

Kudy jet autem do Slovinska z Prahy

Trasa 1:

Praha – Brno – odtud přes Milulov po E461 a dále dálnici A5 na Vídeň – z Vídně po E59 směr Graz – odtud na Maribor a dále po E57 do Slovinska

Trasa 2:

Praha – Česká Budějovice – Kaplice – po silnici 310 směrem na Freistadt – dále po A7 směr Linz – a pokračovat po A9 až do města Graz – dále Maribor a po E57 směr Slovinsko

Město nebo vesnička, kam jsme přijeli a rozhodli se přenocovat, se jmenovalo Skofia Loka. Bylo a je to partnerské město našeho českého města Tábor, což jsme nevěděli. Proč to zmiňuji, přátelé pocházejí z Tábora, což se nám při hledání ubytování hodilo.

Hledáme ubytování

Po příjezdu jsme bloudili a chvíli trvalo, než jsme vůbec někoho potkali. Dotyčnou jsem svojí lámavou angličtinou oslovila a zeptala se, kde můžeme sehnat accommodation. Paní doporučila zajímavé místo na konci vesnice. Po příjezdu jsem vyrazila na recepci, na terase seděl postarší pán a kouřil doutník. Velice neobvyklé na dnešní dobu. Na recepci byla příjemná paní, kterou jsem poprosila o pronájem místnosti na víkend. Sdělila jsem jí, že jsme studenti a tak bychom rádi něco levnějšího – třeba okolo 15 Eur za noc. Paní si mě prohlédla od hlavy k patě, opsala si občanky všech cestujících a u kamarádů z Tábora se pozastavila a zasnila se, když viděla, že v OP stojí místo bydliště Tábor. Podala nám klíče od apartmánu a sdělila, že cena bude 80 Euro za všechny za noc. Nutno podotknout, že tomu předcházel rozhovor s pánem sedícím v křesle na terase, kterého jsme se ptali na cenu, a nevím, zda jsem rozuměla dobře, ale tvrdil nám, že bydlí sám v pokoji za 60 Euro. Zřejmě nějaký Holanďan. Apartmán byl velice luxusně zařízen a dokonce tam byla WiFi free.

Podívejte se na ceny ubytování ve Slovinsku, které můžete i na serveru Booking.com rezervovat.

rezervujte ubytování

Slovinsko a výlety

slovinsko dovolená autem 2

Druhý den jsme se byli podívat na nádherné jezero Bled a další den na Triglavský národní park. Příroda byla úžasná a cestování po Slovinsku nezapomenutelné. Až tak nezapomenutelné, že při jedné velice strmé cestě jsme se zadívali tak, až jsme znenadání skončili kolem ve škarpě. A tak jsem opět musela nastoupit a hledat někoho, kdo by nám pomohl. V té vesničce bylo úplně „mrtvo“ a sehnat živáčka trvalo nějakou dobu. Nakonec se zadařilo a opět jsem se svojí lámavou angličtinou pokusila o konverzaci na téma odtáhnutí pomocí traktoru. Angličtina tady na vesnici nebyla nic moc, a tak jsem musela hodně gestikulovat, abychom si rozuměli. Nakonec se zadařilo a my jsme dál mohli obdivovat krásy Slovinska.