Letní dovolená s dětmi na Šumavě začíná

Po letošní dovolené v Řecku jsme ještě vyrazili s dětmi po Čechách, konkrétně na Šumavu nedaleko Prachatic, kde jsme na poslední chvíli sehnali ubytování v pěkné nově postavené Chalupě Ambra na Libínském sedle.


Sehnat ubytování v jedné z nejvíce zajímavých turistických lokalit za rozumnou cenu a navíc s příjezdem už za týden po objednání se zdálo nemožné, ale povedlo se. I když jsem hledal na všech webech, které popisuji i v tomto článku, nakonec jsme vybrali opět na Booking.com.

Nejhorší věc na letních prázdninách je to, že ty dva měsíce jsou prostě dlouhá doba, pokud máte děti a jediný, kdo má z těch několika týdnů volna radost, jsou učitelky :)

V rodině jich mám pár, tak zdravím, pokud tento článek čtete :)

Dovolená s dětmi na Šumavě

Protože se i ty prázdniny musí rozplánovat a ne vždy je možné mít dovolenou v Čechách od soboty do soboty, vyrazili jsme až v pondělí ráno.

No, ráno, kdo jste někdy plánoval cestu s dětmi a manželkou, z plánu jet v půl 10 hned bylo o 20 minut víc, ale vyjeli jsme před desátou.

Mám rád google mapy, naplánují ideální cestu a pokud je někde uzavírka nebo bouračka, okamžitě vám trasu online přeplánují a upozorní i na plánované zdržení.

Z Ústí do Prachatic mi to psalo přibližně 220km a 2,5h jízdy, ale bylo mi jasné že to tak pohodlná a bezproblémová jízda v pondělí nemůže být. A taky že ne. V Praze několik uzavírek a u Příbrami na dálnici bouračka.

Jednu věc nepochopím. Proč se dělají veškeré práce na silnicích v létě, když to je díky turistům a lidem jedoucích autem na dovolenou prostě logicky rozhodně víc aut než třeba na jaře nebo na podzim?

Nastal čas oběda a taky jsme zastavili u restaurace, kterou najdete poblíž Příbrami hned  silnice, poznávací znamení stánek se zmrzlinou a rychlým občerstvením v jednom. Název už si bohužel nepamatuji.

Řízek s bramborem potěšil a hlad zahnal i mému 6 letému synovi, který má hlad hned jakmile nastoupí do auta a kromě hlášky Už tam budem dává k dobrému i Já mám hlad.

Dobře nasyceni jsme projeli městem Písek a poté pokračovali do Prachatic a směr Libínské sedlo.

V Prachaticích mají na náměstí výbornou zmrzlinu, doporučuju.

prachatice náměstí

Chalupu jsme našli jednoduše dle rad od paní majitelky, které jsem ještě před příjezdem volal. Je nová, pěkná, na konci vesnice Libínské Sedlo. Moji recenzi si přečtěte zde.

A podívejte se i na další tipy na výlety na Šumavě.

Ubytování Šumava

Napsat komentář