Letní dovolená ve Švýcarsku autobusem

Každý rokem jezdíme na dovolenou k moři, a tak jsme si řekli, že potřebujeme změnu a namísto moře jsme si vybrali dovolenou do hor. A kde jinde najdeme takové hory a prostředí jako ve Švýcarsku? My jsme si pro svůj pobyt vybrali oblast, která se nazývá Zermatt.


Běžně jezdíme na dovolenou vlastním autem, ale když už jsme chtěli změnu, tak pořádně, a proto jsme i auto vyměnili za zájezdový autobus.

Dovolena Švýcarsko

Autobusem do Švýcarska

Náš zájezd začínal poklidně, hned první den jsme měli výlet k Durnandské soutěsce, což znamenalo chodit po dřevěných mostech a schodech, obklopení skály mezi kterými proudila úplně tyrkysová voda. To byl opravdu velmi krásný pohled, protože já mám toto prostředí strašně ráda, a tak jsem si to opravdu užívala.  A po cestě na pěkný horský penzion, kde jsme měli strávit noc, jsme venku zahlédli krásné městečko, které jsme museli navštívit, už jen proto, že nás vítal velký kamenný most a pod ní bylo něco opravdu úžasného.

TIP: Ubytování ve Švýcarsku rezervujte na Booking.com

dovolená švýcarsko durnandská soutěska 1

dovolená švýcarsko durnandská soutěska 2

Pěkné soutěsky jsou i v Rakousku, na tu Medvědí to je z Čech kousek.

dovolená švýcarsko durnandská soutěska 3

dovolená švýcarsko durnandská soutěska 4

dovolená švýcarsko durnandská soutěska 5

Avšak náš zájezd začínal být ještě zajímavější v okamžiku, kdy jsme zjistili, že druhého dne se půjdeme podívat na Matterhorn. Někteří naši spolucestovatelé se totiž rozhodli, že na nejvyšší horu tohoto švýcarského kantonu vylezou po svých, což by nebyl takový problém, kdyby ovšem nešlo o lidi, kteří byli v důchodu a jediný jejich zdolaný vrcholek měl méně než tisíc metrů nad mořem. Navíc nahoře ve Švýcarsku ještě byl sníh, takže se pokoušeli sehnat i mačky. Nakonec to pro nás dobře dopadlo, protože se přetrhla lanovka a nikdo se nemohl dostat nahoru.

Cestujte do Švýcarska žlutými autobusy Regiojet. Nakupujte online na jizdenky.studentagency.cz

dovolená švýcarsko matterhorn

A vzhledem k tomu, že se tito lidé nemohli projít nahoru, tak si chtěli udělat procházku v okolí našeho penzionu, což byl perfektní nápad. My sami jsme této možnosti uvítali, avšak náš penzion byl v údolí a všude kolem nás se rozprostíraly vysoké vrcholky, takže jsme po chvilce začali svého rozhodnutí litovat. Avšak měli jsme krásný výhled do okolí a také jsme potkali pár zvířátek, dokonce se nás nabízelo i odemčené auto, ale odolali jsme pokušení.

dovolená švýcarsko 1

Líbí se vám článek? Pak si přečtěte také o tom, jaká byla naše dovolená v Rakousku.

dovolená švýcarsko 2

dovolená švýcarsko 3

A největší zážitek nás teprve čekal, když jsme jeli na hráz, která je výjimečná svou velmi vysokou zdí. V pořádku jsme vyjeli serpentinami až nahoru a nechali jsme se unášet krásnými pohledy na hory kolem  nás. Kromě toho jsme se také prošli pod tu hráz, kde byl malý kamenný kostelík. Kdybychom věděli, co nás čeká, tak se možná i pomodlíme, protože po cestě zpátky se přímo před námi začala sypat skála a spadané kamení nám udělalo překážku. Takže jsme všichni vyskákali ven z autobusu a měli jsme brigádu v podobně odhazování kamenů.

dovolená švýcarsko hráz 1

Ve Švýcarsku navštivte i jezero Gelmersee.

dovolená švýcarsko hráz 2

TIP: Pěkné je i horské středisko St. Moritz.

dovolená švýcarsko hráz 3

Čtěte: Do Švýcarska můžete vyrazit i na výlet.

dovolená švýcarsko hráz 4

Ale i přes tento zážitek náš pobyt ve Švýcarsku končil sladce, protože jsme navštívili jednu z místních čokoládoven, což je také velmi zajímavý zážitek, protože člověk si dokáže jen těžko představit, jak se čokoláda vyrábí. Na uvítanou jsme dostali čokoládu na ochutnávku, což šlo ochutnat i později na výrobně a samozřejmě, že jsme domů odtud přivezli suvenýry.

dovolená švýcarsko výroba čokolády 1

dovolená švýcarsko výroba čokolády 2

Dovolená ve Švýcarsku byl pro nás opravdový zážitek a to nejen proto, že jsme museli odhazovat kameny a podobně, ale také proto, že je zde moc krásně, zejména příroda je skvostná, ale malé kamenné městečka také stojí za to.

Důležité odkazy:

Ubytování Švýcarsko

Katalog zájezdů do Švýcarska

Související:

Dovolená v Alpách. Rakousko, Itálie nebo Francie?

Napsat komentář