Letovisko Sidari na Korfu, kanál lásky a Apotripiti beach


Nevím, čím to je, ale na Korfu (Corfu) není takové vedro jako na jiných řeckých ostrovech a v noci bylo bylo snad 18C, že jsme ani klimatizaci na pokoji nezapínali. Spalo se nám ale krásně.

V předchozím – prvním článku cestopisu, jste si mohli přečíst o tom, jak začala naše dovolená na Korfu v Řecku, dnes trošku popíšu okolí.

Poznáváme letovisko Sidari

Ráno na 8h jsme vyrazili na snídani (restauraci a co je v nabídce také popíšu v dalším článku). Poté, díky příjemnému „chládku“ jsme se vydali na obhlídku okolí – najít písečné pláže, kam budeme chodit a také v letovisku Sidari, kde bydlíme, nafotit Kanál lásky (Canal d´Amour), nejznámější a nejvíce fotografované místo v okolí. Říká se, že dvojice tudy proplave, se nikdy neodloučí. No, vlny tam byly dobré, takže to snad ještě dáme s manželkou :)

Nejen toto video najdete na Youtube kanálu Autovylet – Canal damour

Apotripiti beach – pláž u hotelu Summertime

apotripiti beach corfu greece

Nejbližší písečná pláž u hotelu Summertime v Sidari je Apotripiti beach (Apotripidi). Pokud půjdete z hotelu k silnici, po které vás přivezl autobus, zde doleva a asi po 100m doprava, je zde cedule, která vás po úzké asfaltové cestě zavede až k malé písečné pláži s pozvolným vstupem do vody.

Apotripiti beach - pláž u hotelu Summertime na Korfu

Pro děti opravdu ideál.

K pláži můžete dojít i přímo od hotelu přes silnici a hned rovně po menší louce kde okolo rostou bambusy.

Kanál lásky – Canal d´AmourChannel Of Love

Kanál lásky najdete poblíž, dojděte zpět k hotelu a tudy po hlavní silnici na opačnou stranu než jste šli k pláži, opět vás povede cedule a lidé, kteří tam také půjdou.

Kanál lásky - Canal d´Amour - Channel Of Love

V okolí tohoto kanálu je mnoho restaurací a můžete jít podél pobřeží opravdu dlouho. Vše jsme obešli, nafotili, a ač máme all inclusive, koupili jsme balené vody (1,65€) protože v dalších dnech a při cestách a výletech autem se hodit budou.

Protože jsme šli spát někdy v 01h v noci, siesta před obědem se hodila. Oběd byl od půl 1, také to rozepíšu v samostatném článku o  recenzi hotelu Summertime v Sidari na Korfu.

Poo byla siesta povinnost a taky jsem chtěl napsat tyto články. Teplota venku sice byla jak v létě v ČR, takže stěží 25C.

Zdejší bazén ještě čekal na útok českých dětí, kterých je zde víc než polovina hotelu.

Po siestě jsme vyrazili na pláž, kde jsme byli ráno. Už byla plnější, ale pár lehátek volných bylo, takže jsme si jeden pár se slunečníkem také za 6€ koupili, abychom se nemuseli smažit celé odpoledne na slunci. Počasí ještě bylo celkem „chladné“, na Řecko, takže se koupaly jen děti a my s manželkou se pěkně slunili a kochali se krásným výhledem na moře a část Albánie, jak vidíte na následujících fotkách.

Poté jsme přišli na hotel, dali véču a prošli se na druhou stranu letoviska až do centra městečka Sidari.

Mapa – celé Sidari na mapě

Zjistili jsme, kde je autobusová zastávka, ze které pojedeme do hlavního města Kerkyra, což je takový náš rodinný rituál. Letovisko pěkné, foto ještě dodám více v jednom z posledních článků.

Nakonec jsme ale autobusem nejeli, protože zdejší linkový autobus jede jednu cestu 1,5hodiny a cena je 6€ za osobu, takže by nás to vyšlo celkem jak půl nádrže, co jsme projeli autem.

Od zítra máme na 3 dny půjčené auto, takže budeme jezdit na výlety a těším se, že zdokumentuji více než v původním článku o cestování autem po ostrově Korfu, kdy jsme projeli hlavně jižní část Korfu.

Jak si auto v Řecku půjčit čtěte zde.

 

Důležité odkazy

Půjčovna aut – Rentalcars.com

Ubytování v Sidari najdete na Booking.com

Zájezdy do Řecka na Korfu hledejte na Invia.cz

Předpověď počasí Řecko Korfu Sidari – aktuální i dlouhodobá na webu Yr.no

Webkamera (webcam, webcamera)