Levná letní dovolená bez cestovky u moře

Trend v posledních letech je cestování bez cestovky k moři. Co je potřeba a bez čeho se neobejdete čtěte v článku.

Dvě hlavní věci, které si musíte zajistit, jsou letenky a ubytování.

Stejně jako jsem to popisoval v minulém článku o tom jak cestovat levně k moři s cestovkou, čím dříve si zajistíte letenky i ubytování, tím méně to bude stát a budete mít více možností, kde se ubytovat.

Pláž a moře

Kde koupit letenky levně

Webů, jak na levné letenky, je mnoho. Já mám oblíbený web Letuška.cz, kde můžete nyní koupit letenky za babku do Řecka na Krétu z Prahy za 200 kč, viz obrázek. Zde najdete hlavně přímé lety, což je vykoupeno mnohdy vyšší cenou.

levné letenky řecko kréta

Letenky, ale i v kombinaci s ubytováním – tzv. akční balíčky, koupíte na webu Pelikan.cz.


 

Další letenkový web je známý Skypicker, nyní pod novým názvem Kiwi.com. Ten kombinuje lety a nízkonákladové letenky, takže můžete třeba 3x přestupovat, ale cena bude třeba 3x nižší proti té při přímém letu.

Další weby, kde seženete letenky opravdu levně, jsou nízkonákladové (low cost) společnosti Ryanair a Easyjet.

Pokud trváte na co nejnižší ceně letenky, pak nehledejte spoje z Prahy a Brna, ale vyberte si letiště v Polsku, Německu, Slovensku či Maďarsku a uvidíte, že cena letenky se hned rázem sníží o velkou část. Proto je třeba být časově flexibilní nebo cestu plánovat dostatečně dopředu. K dopravě do zahraničí můžete využít buď vlastní automobil nebo vyrazit autobusem, levně můžete jet se společností FlixBus nebo Regiojet.

Nesmím zapomenout ani na skvělý web Azair.cz.

Akční letenky koupíte ale i u velkých dopravců, jako je například ČSA. Odlet je převážně z Prahy, což může být pro někoho pádný důvod, proč letenku koupit právě zde.

Aktuálně jsou na webu ČSA.cz letenky v akci na Maltu za 1704 kč a do Říma za 1194 kč.

A i když jej mnozí zatracují, myslím, že byste jej také měli znát. Invia je nejen cestovní agentura a největší prodejce zájezdů u nás, ale v nabídce má i letenky.

Na adrese letenky.invia.cz můžete porovnávat ceny letenek do jednotlivých zemí. Pokud přihlédnu k tomu, že do Londýna stojí jedna cesta autobusem 950kč a zpáteční letenka cca 2000 kč, pak asi není co řešit.

Ubytování bez cestovky

Když už budete mít koupeny letenky, rezervujte si ubytování. Kdo jede do země, kde se dá česky celkem domluvit (Slovensko, Chorvatsko, Polsko), ubytování se můžete zajistit na místě, často za lepší ceny.

Ale kdo má rád vše naplánované předem a jede do zemí, kde budete poprvé nebo si nejste jisti, jak zde ubytování najít, pak doporučuji osvědčený web Booking.com kde si vše můžete zajistit ještě před odletem z Čr, nejen z počítače, ale i v mobilní aplikaci na „několik kliknutí“.

Pro ukázku přikládam další cenu, když už máme letenky na Krétu, tak stačí jen sehnat ubytování, samozřejmě není nutné zde strávit celý týden, můžete si pobyt rozdělit a být třeba 3 dny v každé lokalitě a poznat ostrov celý.

O cestování po Krétě autem jsem psal v tomto článku.

Na výše zmíněném webu jsem vyhledal nejnižší ceny za ubytování a dvoulůžkový pokoj vychází na cca 1100 kč / noc.

rezervujte ubytování

Takže pokud byste zde chtěli být týden, vyjde vás to na 7-8000kč, což je cca 300€. Takže jasná volba, proč jet bez cestovky, co říkáte?

Další web, kde můžete být jak sami hostiteli tak i si pokoj, dům, byt, nebo třeba hrad :) pronajmout, je web Airbnb.