Levné cestování je pro každého. Čtěte jak na letenky a ubytování


Téměř každý má rád cestování – poznávání nových míst, místní kultury, stohy fotografií a hlavně zážitky, které vám nikdo nevezme. Jenže také téměř každý vám bude tvrdit, že by rád cestoval, jenže nemá peníze. A kdo peníze má, tomu zase chybí čas. Poznávat svět ale můžete i tak!

V době internetu není nic snadnějšího, než je levné cestování. Dávno už jsou pryč doby, kdy jste pro letenku nebo dovolenou museli zajít do specializovaných kanceláří. Když víte, jaké stránky navštívit, během pár minut si můžete vytvořit cestu přímo sobě na míru.

levné cestování - moře, pláž
Levné cestování – moře, pláž

Kde sehnat letenky?

Skypicker.com, v Čechách založený letenkový gigant, najde vždy to nejvýhodnější spojení do jakékoliv destinace na světě.

Stránka automaticky kombinuje lety od různých společností a vy tak můžete ušetřit i tisíce korun na jedné letence.

Skypicker má ale také jiné výhody – nevíte, kam chcete cestovat? Nejen, že napovídá, jaké letenky jsou právě nejlevnější, díky mapě, kterou v internetové aplikaci také naleznete, můžete kliknout myší na kterékoliv místo na zeměkouli a Skypicker navrhne letenky do okolních letišť. Letos se původní web přejmenoval na Kiwi.com.

Letadlo
Letadlo

Kde bydlet?

Bydlení je na cestování často tou nejdražší položkou. Sehnali jste levné letenky, ale to co ušetříte na cestě, spolkne váš nocleh. Naštěstí existuje množství serverů, díky kterým naleznete ubytování podle svých možností. Na stránkách jako je Trivago.com, Booking.com nebo třeba Hotels.com máte nejen přehlednou databázi ubytování podle lokality či ceny, ale můžete si jejich prostřednictvím hotel rovnou zarezervovat.

Pokud ale na hotel nemáte rozpočet a do hostelů se vám nechce, zkuste oblíbené Airbnb.

Lidé zde nabízejí ke krátkodobému pronájmu volné místnosti ve svých bytech, ale i celé byty nebo domy. Můžete tak nejen ušetřit, ale i vyzkoušet, jaké to je, žít jako místní.

moře - ostrov
Mořské pobřeží

Alternativní nomádi

Pokud máte rádi život ještě dobrodružnější, můžete žít přímo s domorodci. Stránka Couchsurfing.com není jen nabídkou ubytování zdarma na gauči, ale také globální seznamkou podobně smýšlejících cestovatelů. Přespíte na něčím gauči a váš hostitel vám ukáže krásy okolí, které jsou normálním turistům skryté. Máte-li raději společnost zvířat, než lidí, zkuste se zaregistrovat na stránce Trustedhousesitters.com.

Na celém světě se najdou zoufalí lidé, kteří potřebují po dobu své dovolené zalévat květiny, krmit kočku nebo venčit psa.

A za odměnu můžete bydlet v jejich domě. Loni jste hlídali kočku sousedce, letos to může být třeba kocour v kalifornské residenci.

žena u moře
Žena u moře

Nemám čas…

Dražší letenky pro vás nejsou problém, neváháte utratit za komfortní hotel, ale na cestování nemáte čas? Ani to nemusí být překážkou.

Skvělá místa poznáte i za jeden nebo dva dny.

Díky čtyřhodinovému letu se dostatečně vzdálíte svým pracovním záležitostem a odpočinete si od stresu. I pro vás se hodí vyhledávače letenek, jako např. Azair.cz, jen z jiného důvodu. Zadáte si termín, kdy máte chvilku času a na stránce najdete inspiraci kam si na víkend zaletět. Ubytování vyřešíte na pár kliknutí a už se nemůžete dál vymlouvat, že na cestování nemáte čas.

Cestování za levno je jednoduché, souhlasíte?

Co si před cestou ještě musíte přečíst

2 komentáře u „Levné cestování je pro každého. Čtěte jak na letenky a ubytování“

  1. Ja zvlaste po Evrope pouzivam ***. Jsou to zrejme partneri Booking.com, protoze, kdyz jsem porovnaval, tak mají uplně stejné ceny i nabídky, cili v zasade nabizeji ubytovani v kazde „dire“ . Co mají navíc je Bonus program, kde vyuzivam moznosti poslat penize na dobre ucely, coz mi cestovani tak nějak zprijemnuje :-).

Napsat komentář