Lezecká stěna v Ústí nad Labem je pro děti i dospělé

Hudy lezecká stěna se nachází v Ústí nad Labem na ulici Pražská ve čtvrti Vaňov. Kdo není zdejší, pak je dobré vědět, že to je na trase z Ústí n.L. směr Lovosice.


V podstatě to je asi kilometr od OC forum a nedaleko zámečku Větruše – který je ale na kopci, kdežto tato stěna téměř u řeky Labe.

Lezecká stěna Hudy

Lezecká stěna Hudy Ústí nad Labem

Parkování

Zaparkujete pohodlně v areálu lezecké stěny, míst je tu pro cca 30 aut.

Lezecká stěna Hudy v Ústí nad Labem 11

Pokud byste se sem náhodou nevešli, pak lze parkovat i podél silnice, po které přijedete.

Poprvé na lezecké stěně

Přestože s lezením nemáme v rodině nikdo žádné zkušenosti, přišlo mi to jako super nápad, kam s dětmi o víkendu a tak jsme v neděli dopoledne vyrazili.

Hudy stěna je jen kousek z centra Ústí, dalo by se sem dojít i pěšky, ale je to přece jen pohodlnější autem. Ráno v 10 se otvírá a bylo zde jen několik aut s německými spz, je jasné, že pro „sousedy“ to tu je skoro zadarmo a tak se nedivím, pokud sem třeba jezdí častěji.

Na „recepci“ nás uvítal mladý sympatický muž, tomu jsme sdělili, že jsme tu poprvé a poptali se na vše, co je třeba. Všechno nám bylo vysvětleno, kde jsou šatny, kde si nechat boty atd. Přestože jsme vzali dětem tenisky, ty jsme nechali v šatně a zapůjčili si boty lezecké, stejně tak i sedáky (postroj :)). Tento mladík – obsluha, šel s námi ke stěně – kterých je zde opravdu dost a vysvětlil nám, kde děti mohou lézt a na co si dávat pozor.

Umělá lezecká stěna pro děti

Kdo máte obavy, že by vaše dítě spadlo, pak není třeba se bát. Každý, jak dítě, tak i třeba amatér dospělý, je díky tomu, že má na sobě sedák, přichycen karabinou a lanem, které je ukotveno až nahoře u stropu. Potom co vylezete nahoru nebo chcete už dolů, toto lano vás drží a pomalu se odvíjí jak vy „skáčete po zdi“ směrem dolů.

Omlouvám se všem horolezcům, ale zatím neznám váš slang a tak to popíšu „polopatě“ :)

Tyto samonavíjecí lana zde jsou 4. Důležitá věc, pokud nelezete, nebo skončíte lezení, je třeba karabinu na konci lana přicvaknout na zeď do „očka“, aby ji další lezec mohl také použít. Jinak by sama vyjela až ke stropu, který je v této části cca 15 metrů.

Lezecká stěna Hudy v Ústí nad Labem 9

Další část pro děti je asi 3 metry vysoká „kostka“, kde mohou trénovat lezení a potom co vylezou nahoru, stačí přelézt zábradlí, sejít po schodech a pokračovat znovu :)

Také je tu část nahoře „za zábradlím“, kde se také s dětmi dá lézt, zde je již ale musíte jistit sami, aby nespadly.

Kurzy pro děti

Pokud se zde vašim dětem bude líbit, využijte dětské lezecké kroužky.

  • Od 6 do 10 let
  • Od 11 do 16 let

Více info zde.

Celkem nad tím uvažuji, přestože naše děti mají aktivity i v ústeckém DDM. Pohybu není nikdy dost, kor teď v zimě.

Stěny pro dospělé

Těch je zde řekl bych 80%, protože sem samozřejmě dospělých chodí víc a lezou dnem i nocí nahoru i dolů. Podívejte se na fotky, pokud stále ještě nemáte představu, jak to zde vypadá.

Lezecká stěna Hudy v Ústí nad Labem 5

Webkamera

Na webu Hudy Sport je odkaz web kamera, kde se můžete podívat, kolik lidí zde aktuálně je.

Aktuálně: Kamera už tam není, ale je možná virtuální prohlídka místa.

Občerstvení

Pokud si nevezmete svoje jídlo a pití, pak si lze můžete dát kávu, čaj, k tomu malý dortík nebo jiné mňamky, které zde prodávají a zapít to třeba kofolou.

Lezecká stěna je super zábava nejen pro děti a sám se divím, že jsme tu nebyli už dříve, protože je to tu opravdu skvělé. My zde byli sice jen necelé 2 hodiny, ale už to stačilo na to, aby se děti pořádně unavily :) Kdo máte ale dostatek času a sil, není problém zde být od desíti do desíti. Pokud ale sami nepolezete, je zde docela zima, takže minimálně mikynu s sebou.

Byli jsme zde poprvé a vidím to tak, že minimálně jednou za měsíc sem zavítáme. Můžete si i koupit permanentku, pokud plánujete návštěvy častěji. Cena je celkem příznivá.

Otevírací doba

Otevřeno je denně od 10 do 22 hodin.

Kolik stojí aktuální vstupné najdete na webu.

Web: www.hudysteny.cz/usti

Kam dál v Ústí n.L. a co ještě navštívit

Napsat komentář