Liepaja – třetí největší město Lotyšska


Město Liepaja – krásné, klidné, tiché a hlavně přímořské město. To jsou přívlastky, které se mi ihned vybaví při myšlence na můj pobyt zde.

Liepāja je třetí největší město Lotyšska. I když se svou rozlohou blíží polovině rozlohy Plzně a dosahuje téměř třetiny počtu obyvatel Plzně, nedá se s ní vůbec srovnávat. Mně osobně připomíná spíše mé rodné město Klatovy. I když v podstatně větším provedení. Úplně tu chybí známý shon velkoměst. Naopak tu panuje spíše klidná a přátelský atmosféra, v Čechách známá spíše na venkově.

Liepaja Lotyšsko

Proč Liepaju navštívit?

Centrum Liepaji se může chlubit velkým množstvím historických budov perfektním stavu. Nejvíce jich je situovaných v ulici Kurmajas prospekt. Po celé obci můžeme vidět také spoustu katedrál.

TIP: Krásná je také Riga – hlavní město Lotyšska.

Přímo v Liepaje se také nachází spousta pláží. Chlubit se mohou nádherným jemným pískem. Moře je zde poměrně klidné. Ke koupání však po většinu roku zláká spíše otužilce. Maximální letní teploty vody se pohybují kolem 18 °C.

Liepaja Lotyšsko 2

Místní lidé

Během mého studijního pobytu zde jsem měla možnost poznat kromě krás tohoto města také místní obyvatele. Myslím si, že se nám povahově velice podobají, přesto se však najde několik nápadných odlišností. Nikdo tu nikam nespěchá. Oproti věčně uspěchanému životu v Česku, působí běžné dni místních velice klidně a vyrovnaně. Zřídka kdy vidím venku někoho pospíchat ba dokonce běžet. Druhým nápadným rozdílem je vztah mezi řidiči a chodci. Z počátku jsem měla dojem, že jsou silnice plné velice slušných a ohleduplných řidičů, kteří s radostí pouští chodce na přechodu. Nyní jsem poznala, že jim spíše nic jiného nezbývá. Chodci jsou tu zkrátka průbojnější. Vidí-li přechod s projíždějícími auty si hlavu nelámou a do vozovky klidně vstoupí. Všem turistům, kteří by zde chtěli cestovat autem, tedy doporučuji zvýšenou opatrnost.

Celkově jsou Lotyši velice vstřícní, klidní a nápomocní. Milují hudbu a sport.

Liepaja booking

Napsat komentář