Limerick – třetí největší město v Irsku


Irsko je bezesporu nádherná země. Kousek té nádhery Vám chci poodhalit i já. V Irsku jsem žila rok, ve městě Limerick a přirozeně jsem se poohlédla i po okolí, které je opravdu úchvatné a rozhodně stojí za zmínku.

Město Limerick

Limerick je krásné město ležící na řece Shannon. Je proslulé svou architekturou a bohatou středověkou kulturou. Je zároveň i třetím největším městem Irska. To druhé největší se jmenuje Cork.

King Johns Castle v Limericku
King Johns Castle v Limericku
St John's Cathedral v Limericku
St John’s Cathedral v Limericku
St. Saviour's Dominican Church, kostel v Limericku
St. Saviour’s Dominican Church, kostel v Limericku

Nejen Limerick stojí za návštěvu, jeho okolí je totiž přesně dělané pro výlety, na kterých Vaše srdce zaplesá. Pojďme se podívat blíže na zelený ostrov.

Výlety v okolí Killarney

Tady si příroda vyhrála, naprosto dokonalé scenérie hor, jezer, zeleně a nerušeně se pasoucích ovcí, jsou dokonalým balzámem na duši. Neuvěřitelně krásná krajina v této oblasti uspokojí každého. Hory zde svádějí k turistice, jízdě na kole či na koních a vždy si odtud odnesete jen příjemný pocit lehkosti a radosti, že jste tento výlet neopomenuli. Z Limericku se sem autem dostanete za hodinku a půl.

cestičky v Killarney
cestičky v Killarney
krajina Killarney
krajina Killarney
jedno z mnoha jezer
jedno z mnoha jezer
a střídá ho další...
a střídá ho další…
odpočinek v horách...
odpočinek v horách…
skvostné Killarney
skvostné Killarney
krajina Killarney
krásná krajina
hory v Killarney
hory v Killarney
kdesi po cestě, Killarney
kdesi po cestě, Killarney

Hrad Bunratty

Bunratty Castle and Folk Park se nachází v hrabství Clare, je opravdu chvilku cesty od Limericku, po dvaceti minutách jízdy autem jste na místě. Bohužel mám hrad vyfocen jen v noci, ale skanzen ( Folk Park ), který k němu náleží jme navštívili již v lepších denních časech. Tento hrad je veřejnosti přístupný a pyšní se označením národní památka Irska.

Bunratty Castle
Bunratty Castle
Folk Park (skanzen u hradu Bunratty)
Folk Park (skanzen u hradu Bunratty)
Folk Park, Bunratty Castle
Folk Park, Bunratty Castle

Cliff’s Of Moher

Mohérské útesy. Tady je to pravé Irsko. Drsná příroda, rozbouřené vlny, sametová zeleň a kvetoucí louky. Perfektní, troufám si říci, že jeden z nejkrásnějších výletů v okolí. Od Limericku je tahle nádhera vzdálená přes třicet kilometrů. Jste tam opravdu za chviličku a nebudete chtít zpět. Mohérské útesy se táhnou v délce osmi kilometrů a nejvyšší útes pokořil výšku dvou metrů. Tohle musíte vidět.

Mohérské útesy
Mohérské útesy
perfektní scenérie
perfektní scenérie
sametová zeleň
sametová zeleň
Cliff's of Moher
Cliff’s of Moher
drsná krása
drsná krása
po cestě na útesech
po cestě na útesech
Mohérské útesy
Mohérské útesy

Poloostrov Dingle, hrabství Kerry

Tak sem cesta trvá dvě hodiny. Stále počítám jízdu v autě z města Limerick. Poloostrov Dingle je magické místo. Táhne se v délce třiceti kilometrů. Tvoří jej hlavně strmé útesy, které vzhlížejí opravdu přísně. Báječně to doplní písečné pláže, které jsou vhodné ke koupání. Můžete si zde zarybařit na moři nebo si užít skvělou kuchyni místních vesniček.

Dingle poloostrov Irsko
Dingle
Dingle poloostrov Irsko 2
cestou na poloostrov Dingle

Dingle poloostrov Irsko 3

Dingle poloostrov Irsko 4
drsná příroda, Dingle

Dingle

Dost už přemýšlení. Irsko je skvostná země, má tolik podob a krás, které za návštěvu rozhodně stojí. A to je minimum z toho všeho, co nabízí.

Udělejte si na Irsko čas, magicky se Vám odmění ….

Ubytování v Irsku

Související:

Vzhůru do Dublinu. Víkend ve městě whiskey a Oscara Wilda