Limerick – třetí největší město v Irsku


Irsko je bezesporu nádherná země. Kousek té nádhery Vám chci poodhalit i já. V Irsku jsem žila rok, ve městě Limerick a přirozeně jsem se poohlédla i po okolí, které je opravdu úchvatné a rozhodně stojí za zmínku.

Město Limerick

Limerick je krásné město ležící na řece Shannon. Je proslulé svou architekturou a bohatou středověkou kulturou. Je zároveň i třetím největším městem Irska. To druhé největší se jmenuje Cork.

St John's Cathedral v Limericku

St John’s Cathedral v Limericku

St. Saviour's Dominican Church, kostel v Limericku

St. Saviour’s Dominican Church, kostel v Limericku

Nejen Limerick stojí za návštěvu, jeho okolí je totiž přesně dělané pro výlety, na kterých Vaše srdce zaplesá. Pojďme se podívat blíže na zelený ostrov.

Výlety v okolí Killarney

Tady si příroda vyhrála, naprosto dokonalé scenérie hor, jezer, zeleně a nerušeně se pasoucích ovcí, jsou dokonalým balzámem na duši. Neuvěřitelně krásná krajina v této oblasti uspokojí každého. Hory zde svádějí k turistice, jízdě na kole či na koních a vždy si odtud odnesete jen příjemný pocit lehkosti a radosti, že jste tento výlet neopomenuli. Z Limericku se sem autem dostanete za hodinku a půl.

cestičky v Killarney

cestičky v Killarney

krajina Killarney

krajina Killarney

jedno z mnoha jezer

jedno z mnoha jezer

a střídá ho další...

a střídá ho další…

odpočinek v horách...

odpočinek v horách…

skvostné Killarney

skvostné Killarney

krajina Killarney

krásná krajina

hory v Killarney

hory v Killarney

kdesi po cestě, Killarney

kdesi po cestě, Killarney

Hrad Bunratty

Bunratty Castle and Folk Park se nachází v hrabství Clare, je opravdu chvilku cesty od Limericku, po dvaceti minutách jízdy autem jste na místě. Bohužel mám hrad vyfocen jen v noci, ale skanzen ( Folk Park ), který k němu náleží jme navštívili již v lepších denních časech. Tento hrad je veřejnosti přístupný a pyšní se označením národní památka Irska.

Bunratty Castle

Bunratty Castle

Folk Park (skanzen u hradu Bunratty)

Folk Park (skanzen u hradu Bunratty)

Folk Park, Bunratty Castle

Folk Park, Bunratty Castle

Cliff’s Of Moher

Mohérské útesy. Tady je to pravé Irsko. Drsná příroda, rozbouřené vlny, sametová zeleň a kvetoucí louky. Perfektní, troufám si říci, že jeden z nejkrásnějších výletů v okolí. Od Limericku je tahle nádhera vzdálená přes třicet kilometrů. Jste tam opravdu za chviličku a nebudete chtít zpět. Mohérské útesy se táhnou v délce osmi kilometrů a nejvyšší útes pokořil výšku dvou metrů. Tohle musíte vidět.

Mohérské útesy

Mohérské útesy

perfektní scenérie

perfektní scenérie

sametová zeleň

sametová zeleň

Cliff's of Moher

Cliff’s of Moher

drsná krása

drsná krása

po cestě na útesech

po cestě na útesech

Mohérské útesy

Mohérské útesy

Poloostrov Dingle, hrabství Kerry

Tak sem cesta trvá dvě hodiny. Stále počítám jízdu v autě z města Limerick. Poloostrov Dingle je magické místo. Táhne se v délce třiceti kilometrů. Tvoří jej hlavně strmé útesy, které vzhlížejí opravdu přísně. Báječně to doplní písečné pláže, které jsou vhodné ke koupání. Můžete si zde zarybařit na moři nebo si užít skvělou kuchyni místních vesniček.

Dingle poloostrov Irsko

Dingle

Dingle poloostrov Irsko 2

cestou na poloostrov Dingle

Dingle poloostrov Irsko 3

drsná příroda, Dingle

Dingle poloostrov Irsko 4

Dingle

Dost už přemýšlení. Irsko je skvostná země, má tolik podob a krás, které za návštěvu rozhodně stojí. A to je minimum z toho všeho, co nabízí.

Udělejte si na Irsko čas, magicky se Vám odmění ….

Ubytování v Irsku

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář