Livigno – zimní dovolená v bílém ráji

Rozhodujete se kam na zimní dovolenou? Livigno je jednou z nejlepších oblastí, pro kterou se můžete rozhodnout a kam se budete rádi vracet.  Je to malebné město a lyžařské středisko ležící v oblasti Lombardie v Italských Alpách nedaleko švýcarských hranic.


Livigno autem

Od Prahy leží zhruba 700 kilometrů, záleží, pro jakou trasu se rozhodnete. Za mě je nejlepší volbou cesta směrem na Innsbruck a poté do Livigna přes průsmyk Foscagno.

Livigno Lombardie Itálie 1

Přes Českou republiku a Rakousko není cesta ničím výjimečná, ale v Německu už se Vám naskytne krásný výhled na jezero Chiemsee, kde se můžete zastavit na kávu či svačinku v přilehlé restauraci s výhledem na jezero. Ve chvíli kdy přejedete švýcarské hranice, bude Vám cesta utíkat už mnohem rychleji.  Několik desítek kilometrů zatáčkovité jízdy po švýcarských svazích Vám bude zpříjemňovat nepopsatelný pohled na nádhernou okolní přírodu. Ani se nenadějete a po projetí průsmykem se Vám otevře krásný pohled do krajiny Livigna.

Livigno dovolená

Jste na místě a už Vás čeká jen pobyt plný pohody. Určitě k tomu hodně přispívá otevřená povaha všech Italů, jejich pohostinnost a dobrá nálada, veškeré poskytované služby nemají chybu, ať už se jedná o ubytování, stravování či den na sjezdovce.

TIP: Pěkná zimní dovolená je také v ČR i na Slovensku.

Neméně podstatnou součástí tohoto kraje výborné jídlo, víno a samozřejmě bombardino, které potkáváte na každém kroku.

Jen pivo není tak úplně správný pojem pro to, co tu pod tímto názvem prodávají :)

Ale to hlavní, jste v jednom z nejznámějších lyžařských středisek, kde se pravidelně pořádají závody ve všech lyžařských a snowboardových disciplínách a máte na dosah více než 120 km sjezdovek, rozdělených do dvou částí – Mottolino a Carosello 300, po kterých se můžete pohybovat pomocí bezplatného skibusu.

Livigno Lombardie Itálie 2

Servis a úprava tratí je na jedničku po celý den, lyžař má možnost vybrat si z nepřeberného množství tras a jejich náročnosti. I příznivci snowboardingu si přijdou na své v bohatě vybavených snowparcích, taktéž běžkaři, kteří zde mají k dispozici 30 kilometrů běžeckých tras.

Nelze vynechat ani návštěvu lyžařského střediska Bormio, kde se pravidelně každý rok po Vánocích konají závody Světového poháru v alpském lyžování.

Kromě služeb 14 vleků na 50 km sjezdovek, zde můžete využít i služeb lázní Terme di Bormio, kde se nacházejí horké termální prameny. Po takto stráveném dni není nic lepšího než se usadit u sklenky výborného místního vínka.

Jako lahodnou třešničkou na dortu Vám může být i to, že se nacházíte v bezcelní zóně, což je pro turisty velmi lákavou příležitostí. Neplatí se zde daň, což směřuje k zajímavým cenám, především oblečení, alkoholu a parfumerie, ale i pohonných hmot. Takže do Livigna s prázdnou nádrží a kufrem :) Šťastnou cestu!

Důležité odkazy:

Lyžařské zájezdy

Ubytování Livigno na Booking.com

Webkamera

Související:

Napsat komentář