Vyrazit na plavbu lodí je zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé, a proto jsme se na výlet z Vaňova k děčínskému mostu po řece Labi moc těšili.

Plavba lodí směr Děčín začíná

Protože bydlíme v Ústí n. Labem, nebyl problém do městské části Vaňov, ležící na trase Ústí – Lovosice, dojet autobusem. Přestože jsme jeli v červnu, počasí nebylo nic moc, pokud si dobře pamatuji, tak kolem 15C a to není žádná sláva, pokud sedíte na lodi venku a ne v kajutě.

Výletní plavby lodí jsou skvělým zážitkem a navíc si prohlédnete díky celkem pomalé rychlosti i oba břehy Labe.

Loď vyjela směrem ke Masarykovým zdymadlům, což byl první zážitek, dále jsme pokračovali pod ústeckým Benešovým a Mariánským mostem s výhledem na labskou cyklostezku až do Krásného Března, kde je velmi pěkný zámek a po pár kilometrech i výhled na Bukovou horu a dále do Děčína, kde loď zakotvila u mostu, hned naproti Restauraci u Přístavu.

Cestou bylo možno na lodi zakoupit různé potraviny a nápoje, takže hlady ani žízní se nikdo trápit nebude.

Jeli jsme pouze do Děčína, cesta už tak trvala 1,5 hodiny. Pro cestu zpět jsme zvolili České dráhy a jelikož jsme parkovali autem v centru Ústí, nebylo nutné se zdlouhavě vracet do Vaňova, což doporučuji pokud pojedete z větší dálky a trasu byste rádi absolvovali pouze jednosměrně.

Pokud byste chtěli také vyrazit na lodní výlet, ať již na Děčín, Hřensko a dál na Drážďany nebo na druhou stranu do Litoměřic, podívat na jízdní řády se můžete na stránkách společnosti Labská plavební.

Foto galerie

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •