Lodí z Ústí nad Labem do Děčína

Vyrazit na plavbu lodí je zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé, a proto jsme se na výlet z Vaňova k děčínskému mostu po řece Labi moc těšili.


Plavba lodí směr Děčín začíná

Loď ve Vaňově

Protože bydlíme v Ústí n. Labem, nebyl problém do městské části Vaňov, ležící na trase Ústí – Lovosice, dojet autobusem. Přestože jsme jeli v červnu, počasí nebylo nic moc, pokud si dobře pamatuji, tak kolem 15C a to není žádná sláva, pokud sedíte na lodi venku a ne v kajutě.

Výletní plavby lodí jsou skvělým zážitkem a navíc si prohlédnete díky celkem pomalé rychlosti i oba břehy Labe.

Loď vyjela směrem ke Masarykovým zdymadlům, což byl první zážitek.

Plavba lodí do Děčína

Dále jsme pokračovali pod ústeckým Benešovým a Mariánským mostem s výhledem na labskou cyklostezku až do Krásného Března, kde je velmi pěkný zámek a po pár kilometrech i výhled na Bukovou horu a dále do Děčína, kde loď zakotvila u mostu, hned naproti Restauraci u Přístavu.

Plavba lodí do Děčína 36

Cestou bylo možno na lodi zakoupit různé potraviny a nápoje, takže hlady ani žízní se nikdo trápit nebude.

Jeli jsme pouze do Děčína, cesta už tak trvala 1,5 hodiny.

Plavba lodí do Děčína 32

Pro cestu zpět jsme zvolili České dráhy a jelikož jsme parkovali autem v centru Ústí, nebylo nutné se zdlouhavě vracet do Vaňova, což doporučuji pokud pojedete z větší dálky a trasu byste rádi absolvovali pouze jednosměrně.

Pokud byste chtěli také vyrazit na lodní výlet, ať již na Děčín, Hřensko a dál na Drážďany nebo na druhou stranu do Litoměřic, podívat na jízdní řády se můžete na stránkách společnosti Labská plavební.

Napsat komentář