Lom u Mikulova nabízí všem koupání zdarma


Trávíte letní dovolenou v Mikulově, nechcete navštívit zdejší bazén nebo nedaleký Aquapark Moravia? Vyražte do lomu, který nabízí krásné koupání v přírodě.

Kde najdu zatopený vápencový lom Janičův vrch

Lom Mikulov

Když jsme zde byli na dovolené, bylo právě léto a opravdu se vším všudy. Denně více jak 35C a tak jsme hledali, kde se zchladit po celodenních výletech po okolí. Byl nám doporučen lom, který mají zdejší obyvatelé jako přírodní koupaliště.

Najdete jej u Mariánského mlýna, viz. mapa.

Lom Mikulov

Parkování je možné zdarma, jen je třeba dávat pozor na to, na jaké straně silnice auto necháte, aby na vás po příchodu k vozu nečekal papír od policie, resp. botička.

Lom Mikulov parkování

Kdo má rád Chorvatsko, zde si přijde na své. Boty do vody jsou povinností, stejně tak ideálně karimatka, na kterou dáte deku či osušku, protože jinak budete ležet na kamenech, což 2x příjemné není.

Lom Mikulov 5

Ale voda je zde teplá, občerstvení také nedaleko, místa dost a okolí nádherné. My zde byli asi 3x a opravdu musím tuto lokalitu doporučit.

Lom Mikulov 1

TIP: Chata u Lomu Mikulov – recenze ubytování

Lom Mikulov 2

Tip na pěkné bydlení popisuje článek o ubytování v Mikulově.

Co ještě v Mikulově navštívit

Známý zatopený lom je také u Prahy, Velká a Malá Amerika ale není pro koupání vhodná. Místo je to ale krásné.

Kam dál v okolí:

Sirotčí hrádek – zřícenina hradu na Pálavě

4 komentáře u „Lom u Mikulova nabízí všem koupání zdarma“

  1. Tyto fotky jsou fakt několik let staré. Teď už se tam člověk, který nechce chytit nějakou vyrážku, nevykoupe. Navíc se tam koupou lidé spolu se psy, večer se tam plaví koně. A nejsou tam žádné toalety, takže si umíte představit, kam „to“ přijde. Rozhodně na koupání nedoporučuju.

  2. Ty fotky jsou již hodně staré, voda tam rozhodně již ke koupání není, je hnusná a špinavá, zelená a již kvete a to ještě nezačalo ani léto. Já bych tam nevlezla. Nikde tam nejsou toalety, takže je jasné, že to kolem moc nevoní, navíc se v létě všude povalují odpadky a použité toaleťáky. S příjemným čistým a krásným zatopeným lomem to už nemá nic společného. Ale pokud chce někdo chytit nějakou vyrážku nebo něco jinak nechutného, jak je libo.

  3. Zničily jsme další část krásné přírody jen pro to že se zde dá koupat zdarma. Dnes se tu fakt koupat nedá dříve zde byla nádherná voda

Napsat komentář