Londýn – hlavní město Anglie. Počasí, cestování, památky, ubytování

Nejznámějším městem Anglie je bezpochyby Londýn, který turistům k návštěvě nabízí mnoho lákadel. Ať už vás více zajímá film a literatura, historie, hudba nebo se rádi procházíte, pro každého z vás se v Londýně najde to pravé. Ještě než se však sbalíte a vyrazíte na dovolenou, vyplatí se napřed vědět pár věcí.

Počasí

V Londýně není ani zdaleka tak nehostinné počasí, jak se o Anglii běžně traduje. Teploty se tam udržují na podobné úrovni jako v České Republice. Jedinou výraznější změnou je větší proměnlivost počasí a občasné deštíky, které ale většinou netrvají příliš dlouho. Tak si nezapomeňte přibalit kvalitní deštník!

Cestování

Po Londýně je zdaleka nejsnazší se pohybovat metrem. Doprava z letišť je trochu složitější. V jejich případě doporučuji cestovat vlakem a lístek si pořídit dopředu, protože tak ušetříte nemalou částku. Zpátky k metru. Jestli se jím chystáte cestovat, vyřiďte si Oyster Card. Není to složité a opět tím ušetříte hodně peněz. A v metru často bývá nával, tak si dávejte pozor na kapsáře!

Hlavní město Anglie a památky

Nejznámější londýnská místa jako Buckinghamský palác, Tower Bridge, Westminsterské opatství nebo Londýnské oko jistě není třeba příliš představovat. Všechna jsou krásná a stojí za návštěvu. K Buckinghamskému paláci se pro jistotu vypravte s dostatečným časovým předstihem, pokud chcete stihnout výměnu stráží, která probíhá dopoledne. Najdou se ale i méně známá místa, která stojí za návštěvu.

Jedním z nich je Muzeum Sherlocka Holmese, kde najdete výstavu zachycující život a dobrodružství nejslavnějšího detektiva na světě. Muzeum zaujme nejen bohatostí vystavovaných předmětů, ale rovněž svou příjemně starosvětskou atmosférou.

Abyste si vše stihli prohlédnout, jeden den vám stačit nebude. Proto si rezervujte ubytování a užijte si Londýn během několika dní.

Fanoušci Harryho Pottera nesmí zapomenout zavítat na nástupiště 9 a ¾, které se nachází na nádraží King’s Cross.

TIP: Warner Bros. Studio London – místo, kde kouzla a čáry ožívají

A pokud preferujete klidnější program, doporučuji vydat se na procházku okolo řeky. Londýn je navzdory velkému množství lidí velmi malebné město a jeho příjemná atmosféra vás za okamžik pohltí. O dokonale příjemných místních obyvatelích, kteří vám většinou ochotně poradí a pomůžou, ani nemluvě. Jen nezapomeňte si s sebou zabalit dost peněz… bez suvenýrů se výlet do Londýna neobejde a byla by škoda si s sebou nic nepřivézt domů – samozřejmě krom bohatých zážitků!

Fotogalerie

Ubytování v Londýně