Londýn letadlem „na otočku“


V dnešní době, kdy je možno sehnat zpáteční letenky do Londýna doslova za pár stovek, není divu, že návštěvnost této proslulé metropole stále stoupá. A i přesto, že jsou ulice po celý rok plné turistů, při troše plánování předem můžeme stihnout navštívit nejznámější místa a památky i během jednoho dne.

Památky v Londýně

London Eye – určitě už jste slyšeli o Londýnském Oku tyčícím se nad řekou Temží. A právě tato „atrakce“ patří mezi místa, která byste měli určitě navštívit. I přesto, že vstupenky na konkrétní den a čas už si dnes můžeme koupit s předstihem z pohodlí domova přes internet, je potřeba zde počítat s přibližně 30-60 minutami stání ve frontě. Odměnou Vám však budou dechberoucí výhledy na celý Londýn, které toto (pro mnoho lidí nepříjemné) čekání opravdu vynahradí.

Romantické výhledy na Big Ben a Westminsterský palác z London Eye při západu slunce

Z London Eye můžeme pokračovat přes Westminster Bridge k dalšímu, asi pět minut pěšky vzdálenému, proslulému místu. K věži, na které se nachází obrovské hodiny, k Big Benu. Ten se nachází v těsné blízkosti Westminsterského paláce. Hravě tak stihneme navštívit hned několik památek během opravdu krátké doby a ještě se přitom pokocháme pohledy na typické červené patrové autobusy, londýnské doubledeckery.

Čtěte: Londýn – hlavní město Anglie. Počasí, cestování, památky, ubytování

Odtud můžeme pokračovat po levém břehu Temže na Trafalgar Square, na kterém se nachází Nelsonův sloup a Národní galerie. Návštěvu galerie však doporučuji zvážit dle časových možností. Cestou na náměstí míjíme také nejznámější adresu této ulici – Downing Street č. 10, sídlo britského premiéra. Z Trafalgar Square se během slabé čtvrt hodinky chůzí dostaneme k Buckinghamskému paláci, sídlu britské královny Alžběty II. Cestou si užijeme pohledy na jeden z královských parků, St. James´s Park. Londýnské parky jsou opravdu malebné a udržované a jsou známé mj. také veverkami, které jsou zvyklé na množství turistů a mnohdy k Vám přijdou až na vzdálenost paže. Při troše trpělivosti si od Vás vezmou i nabízený pamlsek. Jestli patříte mezi turisty, kteří se kromě na památky, těší do Londýna také na nakupování, tak Vás jistě potěší informace, že Oxford Street, jedna z nejznámějších obchodních ulic světa, se nachází přibližně 20 minut pěší chůzí od Buckinghamského paláce. Sehnat tady můžete opravdu téměř vše, na co si vzpomenete. Od „nejobyčejnějších“ suvenýrů, přes boty, oblečení a drahé šperky až po knihy a hudební nástroje, na své si zde tedy přijde pravdu každý. Nezbývá, než všem popřát vydařený výlet a slunečné počasí.

Ubytování Londýn

Další články z Velké Británie

Napsat komentář