Lázně Luhačovice – oblíbené město s léčivými prameny


Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně v České republice a snad ty nejkrásnější. Nacházejí se v údolí nedotčené přírody CHKO Bílé Karpaty. Díky svým jedinečným léčivým pramenům patří mezi nejlepší lázně v Evropě v léčbě dýchacích cest, trávicího ústrojí, cukrovky a poruch pohybového traktu.

Čím jsou Luhačovice významné? Díky svým šesti přírodním minerálním pramenům a tím, kde jsou. Leží v údolí a kolem jsou nádherné zalesněné kopce.

Parkování

Kdo sem vyrazí autem, třeba jen na výlet za zdejšími zajímavostmi, tomu nejlépe poslouží parkoviště Sirné lázně v ulici Masarykova na konci města vpravo ve směru na Vizovice.

Kudy do lázní a co vidět v Luhačovicích

Od auta vás Jurkovičova alej dovede až na Lázeňské náměstí. Orientační bod je tato fontána, vlevo je lázeňská kolonáda a za fontánou Jurkovičův dům.

Fontána Lázeňské náměstí Luhačovice
Fontána na Lázeňském náměstí

Toto místo je městská památková zóna, takže je jasné, že i krásné květiny zde nesmí chybět, tato konvička byla v obležení fotografů, ale podařilo se mi ji vyfotit i bez lidí.

Konvička z květin v Luhačovicích
Konvička z květin v Luhačovicích

Aktuálně to takto vypadá v létě 2021, jak se můžete podívat na obrázky výše.

Kde koupit ty nejlepší lázeňské oplatky

I to byl jeden z důvodů, proč jsme se sem vydali. Půjdete od Lázeňského náměstí po Nábřeží a Pramene Dr.Šťastného odbočíte vlevo do mírného kopce do ulice Dr.Veselého. Zde bude po chvíli vpravo dost obchodů i restaurací a asi v polovině této ulice je obchod Lázeňské oplatky KARE, kde jich mají nepřeberné množství. Můžete si koupit celé balení nebo jako my si dát rovnou teplé a posedět před obchodem, je zde pár židlí a stolků. A mají i trojhránky, mňam.

Proč navštívit lázně Luhačovice?

Lázně disponují 13 prameny, nejznámější Vincentka, Aloiska a Ottovka. Architektura má zde nenapodobitelný a zároveň neopakovatelný ráz slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Typickou ukázkou jeho práce je dnešní exkluzivní lázeňský hotel nesoucí jeho jméno, Jurkovičův dům. Svým hostům pomáhají již 300 let.

TIP: Od minerálních pramenů k Jezírku lásky v Luhačovicích

Lázně Luhačovice - pramen Dr.Šťastného
Lázně Luhačovice – pramen Dr.Šťastného
  • Zde Vám garantují využívání pramene Vincentka a dalších 12 zcela přírodních minerálních pramenů k léčebným účelům.
  • Přírodní minerální voda je rozvedena do všech léčebných zařízení.
  • Lázně Luhačovice poskytují nejvíce procedur s využitím přírodních léčivých zdrojů.
  • Nabízí nejširší nabídku léčebných, relaxačních a wellness pobytů.
  • Nabídka ubytování jak v penzionech, tak hotelech ****.
  • Každý rok navštíví lázně Luhačovice nejvíce hostů.
  • Poskytují nejrůznější slevy do restaurací, kaváren, společenských akcí,……
  • Poskytují 24 hodinovou lékařskou a sesterskou službu jak pro dospělé, tak pro děti.
  • Udržují kolonádu, parky, chodníky a další veřejně přístupné budovy v perfektním stavu.
  • Jsou členem největší lázeňské skupiny v ČR.

Ubytování – nabídka pobytů

Ubytování v Luhačovicích rezervujte zde.

Oblíbený je hotel Morava, Praha, Niva, Palace, Jurkovičův dům, hotel Pohoda, Adamantino, Litovel, Miramare, vila Antoaneta, Taťána, Dagmar, Fontána, hotel Harmonie, Vega, Alexandria, Vltava, Krystal a další, které najdete zde.

rezervujte ubytování

4 dny v Luhačovicích

Jedete do Luhačovic poprvé? Dobré je hned při příjezdu navštívit informační centrum (otevírací doba: po- pá 8-18 hod. a so-ne 9-12/ 12,30-17 hod.), kde dostanete mapu Luhačovic a budete se moci podle ní řídit.

První den je ideální si projít město. My začali od zámku, který je na začátku Luhačovic, a šli jsme ke kostelu sv. Rodiny (komentované prohlídky od út- ne), kde vyvěrá pramen sv. Josefa. Dále k pramenu Viola a Ottovka. A ty se už nachází u lázeňské kolonády. Kterou si můžete projít během pár minut. Okolo kolonády najdete lázeňské divadlo, mnoho vil a na lázeňském náměstí i další pramen Vincentka (exkurze každé út v 8:10 hod.) a Nový Jubilejní pramen a mnoho další zajímavostí.

Nad lázeňskou kolonádou je příjemný lázeňský park, který doporučuji si projít. Když bychom šli od kolonády dál, tak dojdeme do pražské čtvrti, kde se léčí děti, ale také tam najdete plno lázeňských vil. Je možné vyrazit i na komentovanou prohlídku města (každé út ve 14 hod.) anebo si prohlédnou město vláčkem, který jede z centra Luhačovic až na Luhačovickou přehradu.

Druhý den je možné využít mnoho lázeňských okruhů, od 2 km do 15 km. My jsme si druhý den udělali svůj vlastní okruh. Vyrazili jsme od pramene Viola k Jezírku Lásky, po červené značce. Potom jsme se vrátili asi 500 m zpátky na rozcestí a vydali jsme se po žluté značce nad pražskou čtvrť a pak jsme se rozhodli jít přes louku zpět do Luhačovic. Ale došli jsme do Pozlovic, odkud jsme se vydali zpět do Luhačovic.

A protože se nám ještě nechtělo jít do centra, tak jsme se prošli ke sportovnímu areálu „Luhapark“. Kde si můžete zahrát tenis, minigolf, nohejbal, stolní tenis či kuželky. A zpět do Luhačovic se můžete projít nádherou Jurkovičovou alejí, která je pojmenována podle Dušana Jurkoviče.

Dušan Jurkovič byl slovenským architektem, který postavil např. Libušín a Maměnku na Pustevnách, ale hlavně je autorem většiny lázeňských budov a kolonády v Luhačovicích.

Třetí den jsme se snažili prožít trochu aktivně. Dopoledne jsme si zašli na plovárnu. A odpoledne jsme se rozhodli jít do muzea luhačovického Zálesí.

Poslední, čtvrtý den jsme vyrazili na Luhačovickou přehradu, kde se dá bruslit a jezdit na kole. U přehrady je i koupaliště Duha, naučný chodník a mnoho restaurací s příjemným posezením.

V Luhačovicích probíhá i mnoho kulturních akcí. Jako například kolonádní koncerty, letní divadelní sezona, pouť a mnoho dalšího.  Pokud vás už Luhačovice omrzely, tak můžete vyrazit do krásného okolí Zlínského kraje. Jako například Uherský Brod, Bojkovice, Slavičín, Vlčnov nebo Vizovice.

Jako každý správný návštěvník si nezapomeňte dovést lázeňské oplatky, které se prodávají na každém rohu.

Fotogalerie

Výlety po okolí

Během svého pobytu můžete podnikat výlety do překrásného okolí, na Baťův kanál, do ZOO Lešná nebo také jízdu autovlakem. Pokud zatoužíte po kultuře, lázně organizují také zájezdy do okolních divadel. K dispozici máte také nejrůznější sportovní vyžití včetně in-line bruslí, tenisu, squashe a další. Pravidelně jsou lázněmi také organizovány kulturní a společenské akce.

TIP: Přehrada Luhačovice

Pokud tedy chcete zůstat zdraví, načerpat energii, odpočinout si a relaxovat, navštivte lázně Luhačovice. Přímo k tomu vyzývají.