Lyžování v Rakousku ve SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental


Pokud jste někdy byli lyžovat v Rakousku, jistě mi dáte za pravdu, že vás doslova uchvátila krása a majestátnost Rakouských Alp i v dospělém věku. O to větší to byl pro mě zážitek v mých deseti letech.

Mládí na Šumavě

Vyrůstala jsem na Šumavě, takže mi lyžování cizí opravdu nebylo. Na sjezdovkách na Kvildě jsem trávila každý rok mnoho času a neskromně jsem si myslela, že o lyžování vím první poslední. Připadala jsem si jako takový lyžařský veterán. Vždyť jsem uměla nasedat na vlečný talíř, jako profesionál. Byla jsem stoprocentně přesvědčená o tom, že jsem dokonale připravená na jakoukoliv sjezdovku. Jenže to jsem opravdu netušila, co mě čeká.

Lyžování v Rakousku

Wilder Kaiser Brixental je bez nadsázky jedno z největších lyžařských center, které vám Rakousko může nabídnout. A pro benjamínka, který do té doby jako vrchol lyžařské techniky považoval kotoučovou lanovku na Kvildě. Je to místo zcela nadpřirozené. Moji rodiče toto místo s pavučinou sjezdovek, která dohromady čítala 194 kilometrů, vybrali zcela záměrně. A poskytli mi tak zcela odlišný pohled na lyžování. Uchvátili mně kabinkové lanovky, které mi přišli doslova mimozemské. Ale nalézt se zde daly i klasické lavice, kotvy a kotouče. Na své si tam přišly všechny věkové kategorie a bylo úplně jedno, jak moc jste byli v lyžařském umění zdatní. Lyžařský ráj totiž myslel i na úplné začátečníky.

TIP: Rezervujte ubytování na Booking.com

My se zdržovali v takzvaných rodinných svazích, které nám nabízely 19 perfektně udržovaných sjezdovek pro běžkaře, snowbordisty, ale i obyčejné sjezdovky. A pokud byly děti unavené, ale rodičům se z prosluněného svahu nechtělo, mohli využít dětský klub či koutek, kde se ratolesti zabavily, a rodiče si mohli troufnout na nějakou více profesionální jízdu. Pro opravdové milovníky tohoto zimního sportu měl areál k dispozici trasu dlouhou 6 kilometrů a nabízela sjezd v hlubokém sněhu.

Ubytování ve SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental

Areál samozřejmě skýtal mnoho kvalitních hotelů, kde jste si mohli po celodenním lyžováním odpočinout ve Welness centru, kde jste si mohli zmrzlé končetiny prohřát v horké lázni nebo sauně. Welness centra nabízela i masáže pro unavené svaly a velice lákavou saunu. Mohli jste si zvolit z hotelů všech stupňů kvality. Od těch s pěti hvězdičkami, až po ty bez hvězdičkového ohodnocení.

wilder kaiser brixental

Zvolili jsme si Sporthotel Fuchs, který si držel tři hvězdy a mě, jakožto zvídavému dítěti neuniklo, že nabízí mnoho zajímavého. Kromě svojí velice lukrativní polohy, nacházel se přímo u lanovek, zde mohli rodiče využít cvičný svah pro děti a začátečníky s lyžařskou školou a nebo dětský koutech. Přirozeně i zde byl přítomen bar a restaurace, kde se host mohl pohodlně najíst a pokud by mu vadila přítomnost nehotelových hostů, mohl využít hotelové jídelny. I Sporthotel nabízel možnost relaxace v podobě finské sauny nebo parní jeskyně a využít jste mohli i solárium nebo hotelovou posilovnu.

rezervujte ubytování

sporthotel fuchs rakousko sporthotel fuchs rakousko 2