Má první dovolená v Rimini v Itálii

Už jako malý jako malý jsem si přál jet někam k moři. Když mi byly asi tři roky, tak jsme s mojí mamkou byli v Chorvatsku, ale jelikož jsem byl ještě malý a neměl jsem pořádně rozum, tak jsem si to ani nemohl pořádně užít a ani jsme si nebyl vědom, že jsem byl někde u moře. Kdyby nebylo fotek, tak ani o tom nevím.

Ale když mi bylo 15 let, tak se mně a mé rodině naskytla skvělá dovolená do Itálie s naší městskou agenturou Aš Tour za výhodnou cenu na osm dní, a tak jsme neváhali a jeli jsme. Myslím si, že by byla chyba nevyužít této skvělé možnosti.

Z našeho města jsme vyjížděli až kolem desáté hodiny večer, takže jsme jeli celou noc. Cestou jsme se sestrou viděli z oken krásné velké kopce a hory, hluboké lesy. Byl krásný pocit hledět na přírodu kolem nás. Okolo jedenácté hodiny jsme dorazili na místo. Měli jsme nachystaný tří hvězdičkový apartmán, kde byly dva pokoje s krásnou terasou, ze které šlo vidět moře, cítit mořský vánek a slyšet šplouchání vln moře o kamenné útesy, byl to neskutečný zážitek.

Pláže

Každý den dopoledne kolem jedenácté hodiny dopoledne se začaly plnit pláže lidmi. Nemohl jsem se dočkat, až konečně vyzkouším, jaké to je koupat se v slaném moři a jen tak odpočívat a ležet na slunečné, vyhřáté, písečné pláži. Bylo to pro mě ohromující. Vidět krásné a čisté dno, kde plavali mořští živočichové.

Vždy jsem toužil naživo spatřit mořského koníka a mořskou hvězdici a konečně nastala příležitost to uskutečnit.

Sice jsem byl několikrát popálený medúzou, ale i přesto mě to neodradilo od nadšení. Nebylo snad nic lepšího si lehnout na ručník, koukat se na jasně modrou a čistou oblohu bez jediného mráčku a pozorovat, jak po obloze poletují rackové a přitom vám do tváře svítí paprsky teplého slunce a přitom slyšíte šumění moře. Seznámili jsme se zde i s pár přáteli, kteří mluvili česky a byli zde také na dovolené, takže jsme si zahráli plážový volejbal, házeli jsme si s létajícím talířem a dělali jsme spoustu dalších aktivit společně, vždy jsme věděli jak využít čas. Také jsme si společně postavili z plážového jemného písku hrad, ke kterému vedly cesty z malých kamínků.

Byly zde krásné městské památky a udržované čisté parky s krásnými záhony, které byly plné pestře zbarvených květin. Krásné staré budovy a spousta prestižních hotelů. Město bylo krásně udržované a Italové se neměli před turisty, které k nim zavítají čím stydět.

Město Rimini

rimini itálie

Večer jsme se rozhodli, že se půjdeme projít po pláži a zavítáme do města zvaného Rimini. Bylo to úžasné, že všechno tady žije až v noci, přes den lidé leží a odpočívají na pláži a večer jdou spokojení a odpočatí pracovat.

Město bylo rozzářené a bylo vidět na míle daleko.

Ochutnali jsme, co se dalo, od báječné italské pizzy, až po pravou italskou zmrzlinu, která měla nezapomenutelnou chuť, prostě nám tu nic nechybělo. Došlo také na ochutnávku mořských plodů, mezi kterými byly malé chobotničky a mušle. Kousek za městem byla pouť, kterou jsme si také nenechali ujít. Byly zde různé atrakce, jako jsou autíčka, takzvaný řetězový kolotoč a spousty dalších atrakcí. Noční osvětlené město a okolní přístavy budily krásnou atmosféru, na kterou nelze zapomenout.

Na třech přiložených fotografiích můžeme vidět pobřeží před východem slunce focené ráno, kdy pláže ještě nejsou zaplněné lidmi.

italie rimini 1 italie rimini 2 italie rimini 3

Velkým zážitkem bylo, že jsme mohli vidět dominantní nábřeží, na kterém stojí romantický Grand Hotel, kde strávilo svou dovolenou mnoho filmových hvězd. Mezi další památku, kterou jsme navštívili patří náměstí Tří mučedníků, kde je spousta obchodů různých značek, které nás hodně sváděly k nakupování.

Každý večer jsme s radostí volali babičce domů a sdělovali jsme naše každodenní zážitky a babička nás s nadšením poslouchala.

Během dovolené jsme zavítali jednoho dne v dopoledních hodinách na místní tržiště na náměstí. Byla to strašně krásná atmosféra. Všude kolem nás stály malé prodejní stánky s bižuterií, farmářskými výrobky, oblečením, botami, muzikou a spousty dalších stánků, které obsluhovali moc milí lidé, kteří nabízeli na jejich výrobky spousty slev.

Spousty večerů jsme trávili na terase s překrásným výhledem, poslouchali jsme hudbu a hráli různé společenské hry. Dovolené jsme si užívali, co nejvíce, jak jen to šlo. Ale dovolená utekla jako voda a vůbec se nám nechtělo zpátky domů, ale jak se říká: „všechno jednou končí“. Den před odjezdem jsme ještě večer naposledy se sestrou vyběhli na pláž a nasbírali jsme si spousta krásných oblázků, kamínků a mušlí, tolik kolik jsme unesli.

Čtěte další články o Itálii.

Při cestě zpátky jsme se stavili v přenádherném známém a proslulém městě zvaném San Marino. Hodně se mi líbilo, že San Marino je horským státem, takže se tam pořád šlo do kopce. Jako suvenýr jsme si odvezli krásná trička s bílou barvou a nápisem Italia. Odvezli jsme si také láhev chutného italského červeného vína.

San Marino je právě proslulé tím, že zde můžeme nakupovat zboží různých značek za levné ceny.

Potkali jsme zde mnoho prodavačů z ciziny, převážně z Polska a Slovenska, ale hodně nás překvapilo, že jsme shledali krámek s oblečením, kde prodavač mluvil dokonce česky. Po nákupech jsme v San Marinu zavítali na prohlídku tří věží San Marina a viděli jsme také místní muzeum voskových figurín. Dokonce jsme mohli spatřit výměnu stráží na náměstí Pizza della Liberta, která probíhala každou hodinu, bylo to velice zajímavé.

No a tímto naše úžasná dovolená skončila, když jsem otevřel oči, uviděl jsem opět mé rodné malé město Aš. Vždy si v hlavě promítám, jak krásné to v Itálii bylo a všem bych to místo vřele doporučil. Se slzami v očích na to vzpomínám jenom v dobrém a pro sebe si říkám, jak rád bych se tam v životě ještě nejméně jednou podíval.

Dovolená, zájezdy a ubytování v Rimini

Last i first minute zájezdy do Itálie najdete na Invia.cz

Ubytování rezervujte na Booking.com