Madeira a její nejkrásnější přírodní památky


Portugalský ostrov Madeira je plný překrásných přírodních památek, které člověku opravdu dokáží vzít dech. Na vrcholcích hor a útesů se turisté mohou pokochat nádhernými výhledy, které opravdu stojí za výšlap a které okouzlí zkrátka každého.

Madeira výlety

Ostrov Madeira Portugalsko

Pico Ruivo a Pico do Arieiro

Povrch Madeiry je převážně hornatý, a tak se turisté zaměřují převážně na pěší túry do hor. Největšími horami ostrova jsou právě Pico Ruivo s 1862 m a Pico do Arieiro s 1818 m. Na samotném vrcholu hory Pico do Arieiro můžete vidět další portugalský ostrov Porto Santo nebo Curral das Freiras neboli Údolí jeptišek. Na tento vrchol se dá vyjet také autem, protože se tam nachází velké parkoviště, takže pokud nejsou dlouhé a náročné výšlapy nic pro vás, absolvovat jej nemusíte.

Madeira dovolenázájezdyubytování

Madeira hory

Na hoře se dokonce můžete i občerstvit, jelikož se na ní kromě již zmíněného parkoviště nalézá také restaurace. K druhému vrcholu Pico Ruivo se až nahoru vozidlem dostat nedá, ale cesta z nejbližšího parkoviště je pouze 2, 8 km dlouhá a vcelku nenáročná.

Pico de Arierio - Madeira

Levada das 25 Fontes patří mezi Madeira zajímavosti

Jednou z madeirských kuriozit, kterou by měl každý návštěvník ostrova Madeira rozhodně vidět, jsou levády. Patří mezi největší zajímavosti na tomto ostrově.

Levady - Madeira

Jedná se o zavlažovací kanály, které se na ostrově začaly budovat již v 15. století.

Levada das 25 Fontes neboli Leváda 25 Fontán je skutečným skvostem Madeiry.

Cesta k ní je trochu náročnější, a tak se může zdát, že trvá dlouho, ale od místa, kde zastavuje minibus vozící turisty, je tato túra dlouhá přibližně 2 km. Když se dostanete do cíle, můžete vidět pohádkovou tůni, do které stéká zhruba 25 pramenů vody.

Cascata do Risco

Kousek od 25 fontán se ve výšce 1000 m nad mořem nachází vodopád Cascata do Risco, který je, stejně jako Levada das 25 Fontes, velmi oblíbenou turistickou atrakcí na Madeiře. Ať u vodopádu, tak u fontán se rádi shromažďují návštěvníci a vášnivě si fotí tyto madeirské poklady.

Cascata de Risco - Madeira

Pláž Prainha

I přesto že na ostrově moc pláží nenajdete, pár se jich tu přece jen nachází. Jednou z těch mála pláží je pláž Prainha s černým pískem. Jedná se jedinou původní písčitou pláž na celé Madeiře. Lze si zde zapůjčit slunečník a lehce sehnat občerstvení. Můžete si užít chvíli klidu a útesy, které obklopují pláž jsou také obdivuhodné.

TIP: Jaká byla dovolená na Azorských ostrovech.

Na ostrově se nachází spousta dalších přírodních památek, které se vyplatí vidět. Madeira je zkrátka přírodní ráj, kde se člověk nikdy nenudí a ani dva týdny dovolené nestačí na to, aby navštívil všechny krásy ostrova.

Madeira 4

Madeira dovolená levně, zájezdy, ubytování

Zájezd poznávací, last minute (i all inclusive) vybírejte na Invia.cz

Ubytování na Madeiře rezervujte na Booking.com

Pronájem – půjčovna aut online na Rentalcars

Nejlevnější letenky na ostrov Madeira koupíte na Letuška.cz

Důležité odkazy

Dlouhodobá i aktuální předpověď počasí na Madeiře na Yr.no

Mapa – Madeira na mapě

Letiště na Madeiře je ve městě Funchal.

Madeira wikipedia

Související:

Madeira dovolená a naše měsíční objevování ostrova

Napsat komentář