Makarská, Split a Budva v Černé Hoře


Chorvatsko je přátelské v tom pravém slova smyslu. Skvělí lidé, báječná atmosféra, živé večery plné tance a zábavy, množství chutí a v neposlední řadě sluneční svit a blankytně modré moře.

Na tomto místě se zamilujete, je to tak snadné jako vybrat si právě Chorvatsko pro svou perfektní dovolenou.
Ta má začala na Makarské riviéře, přesunula se do návštěvy Splitu a skončila v Budvě v Černé Hoře.

Makarská v Chorvatsku

Chorvatsko dovolená

Makarska Chorvatsko 01

Je opěvovaným místem v Chorvatsku. Nejspíše roztomilostí malebných vesniček, lemující pobřeží, které je jak písčité tak oblázkové. Borovicový porost dává tu a tam možnost chládku, ale rozpálená, cca šedesáti kilometrová Makarské riviéra, Vás bude lákat mnohem více.

Procházkou se dostanete k chutným specialitám, které tu místní prodavači nabízejí. Vůně palačinek Vás bude vábit na každém kroku. Zastavíte se na skvělý koktejl nebo koupíte dětem pěkný suvenýr v podobě tradičního oblečení či plyšové hračky. Každý si přijde na své.

Milovníci vodních sportů jistě nenechají vodní skútry dlouho polehávat na plážích, jiní se nechají vynést do oblak a podívají se na tu krásu z ptačí perspektivy, díky oblíbenému paraglidingu. Ti opravdoví „dovolenkáři“ raději vypustí na vodu svá nafukovací lehátka a nechají se volně kolébat Jaderským mořem.

Makarska Chorvatsko 02
Makarská riviéra
Makarska Chorvatsko 03
ve stínu borovic …
Makarska Chorvatsko 04
letní pohoda na plážích Chorvatska

Makarska Chorvatsko 05

Makarská riviéra

Makarska Chorvatsko 06
lodě a lodě …
Makarska Chorvatsko 07
k obědu netradičně …
Makarska Chorvatsko 08
krásné místo …

Kouzelnou scenérii doplňuje horský masiv Biokovo. Ve večerních hodinách láká riviéra množstvím zábavy v místních klubech přímo na pláži nebo Vás zavede do restaurací, kde před vchodem okusíte trochu místního koloritu, díky umělcům předvádějící tradiční tance s typickou hudbou.

V místě žije přibližně dvanáct tisíc obyvatel a v okolí se hojně pěstuje vinná réva a například olivovníky. Někteří obyvatelé se živí rybolovem.

Makarská riviéra je známá jako lázeňské středisko.

Zdejší nabídka ubytování je velmi pestrá. Od prvotřídních hotelů, přes soukromé apartmány až po stanování v kempu Jure.

Tahle nádherná zátoka s příjemným podnebím a mnoha hodinami slunečního svitu, si Vás zajisté získá a nemůže zklamat. S Makarskou riviérou jste našli ideální prázdninové místo.

Budva – Černá Hora

Budva - Černá hora 0
Budva, Černá Hora

Krásné starobylé město v Černé Hoře. Velmi vyhledávaný turistický cíl. Město leží v zálivu a ochranou je mu pohoří Paštroviči a Lovćen.

Budva se pyšní čistým pískem, maličkými přístavy a spoustou zeleně. Nádherné pláže Budvy Vás určitě ohromí. Hotelové komplexy stojí jakoby stranou a nejsou tak součástí starého města. Tyto hotely nabízejí širokou škálu sportovních aktivit, zábavy a příjemného ubytování.

V Budvě najdete i potápěčské kluby, poskytující výuku i organizující podmořské výlety. Velmi oblíbeným sportem je zde i rybolov.

Budva - Černá hora 02
Budva
Budva - Černá hora 03
Budva, Černá Hora
Budva - Černá hora 04
krásné pohoří
Budva - Černá hora 05
u pláže …
Budva - Černá hora 06
se sluncem …

Přímo u moře, pět minut od Budvy, leží Stari Grad, nyní tedy jen hradby co zůstaly. Dnes se v hradních uličkách můžete příjemně procházet a cítit vůni moře a ryb. Připravují se tu čerstvé na všechny způsoby v nádherných kavárnách a restauracích.

Noční život se v Budvě soustřeďuje na hlavní promenádě. Tady se najde každý. Herny, bary, kluby, diskotéky, restaurace, obchůdky a butiky s Vámi budou žít až do hluboké noci.

V Budvě se v době turistické sezóny konají i mnohé festivaly, slavnosti a plesy, kde se podporuje hlavně místní hudba.
Budva je nejslunečnějším místem na Jadranu a její vlahé podnebí je příjemným zpestřením a bonusem pro Vás.

Split

Split Chorvatsko 03
Split

Pokud Vám nebude vadit hodinka cesty navíc, určitě zařadíte v Chorvatsku do svých výletů i město Split. Nemůžete být zklamáni.

Jde o přístavní město plné slunce a starobylých památek. Zároveň nabízí moderní dovolenou, čisté pláže, rybí trhy a svůj přirozený šarm.Ve Splitu najdete mimořádné množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se navíc řadí mezi památky dědictví UNESCO.

Split Chorvatsko 01
Diokleciánův palác
Split Chorvatsko 02
Diokleciánův palác

Split je druhým největším městem v Chorvatsku. Lemuje jej pohoří Mosor. Dotknete se zde historie na každém rohu i v úzkých uličkách přeplněných turisty.

Noční život je ve Splitu opravdu monstrózní. Nestačí-li Vám diskotéky v hotelových komplexech, můžete okusit kouzlo živých kapel na promenádách, pouliční divadlo, koncerty či mega diskotéky pod širým nebem. Přijeďte se pobavit a užít si Split se vším co nabízí.

Split Chorvatsko 04
Split
Split Chorvatsko 05
vůně a chutě Chorvatska
Split Chorvatsko 06
horská pohádka …
Split Chorvatsko 07
čistá krása pláží …

Chorvatská republika je skvělé, přátelské místo pro Vaše zážitky. Jazyku místních skoro rozumíme, tudíž si budete zanedlouho připadat jako doma. Jako bonus Vás čeká odpočinek na prosluněném místě plném zábavy a dobrodružství.

Za mě jasné ano pro Chorvatsko.

Ubytování v Chorvatsku

Autor : Michaela Částková
Fotografie : Michaela Částková /osobní archiv/