Malá Pravčická brána – České Švýcarsko

Malá Pravčická brána je další zajímavé místo, které můžete v Českém Švýcarsku navštívit. Ideální je spojit výlet na loupežnický hrad Šaunštejn, odtud to je pak už jen kousek.


Malá Pravčická brána – trasa

Malá Pravčická brána

My jsme s rodinou v jeden den zvládli výlet k Dolskému mlýnu, odtud na Šaunštejn a dále pokračovali po červené k této malé bráně.

Trasa - Malá Pravčická brána 4

Cesta vede lesem a kolem skal, s nádhernými výhledy do Českého Švýcarska, ale výšlap je to také celkem slušný, když už máte v nohách pár set schodů z předchozích turistických cílů :)

Trasa - Malá Pravčická brána

Trasa - Malá Pravčická brána 2

Trasa - Malá Pravčická brána 3

Naštěstí to je jen cca 600 metrů od hradu Šaunštejn, takže to musí zvládnout každý, jen s kočárkem na to zapomeňte, trasa vede přes kořeny a občas také poměrně vysoké schody.

V cíli stačí vyjít opět po žebříku a naskytne se vám výhled do širého okolí.

Malá Pravčická brána 3

Malá Pravčická brána má tu výhodu, že se na ní dá vylézt, ale když se podíváte na obrázky okolo uvidíte, že že se moc dobře nafotit z boku nedá, je tam málo místa a také dost stromů.

Malá Pravčická brána 2

To Velká Pravčická brána, to je něco jiného, ta se nám líbila více, ale také tam bylo mnohem víc lidí. A navíc se tam platí vstupné, to zde to je zdarma a volně přístupné po celý rok.

Ubytování v okolí

Navštivte také

Napsat komentář