Maledivy dovolená na ostrově Fihalhohi


Chystáte se na Maledivy a hledáte ten správný ostrov? Po jednom pěkném vás provedeme. Jmenuje se Fihalhohi a přijdou si zde na své začátečníci i pokročilí potápěči. Ostrov mají v nabídce převážně německé CK. U českých prodejců jej najdete za značně vyšší cenu.

Kompromisem je nákup u české cestovní agentury, zajišťující prodej německých zájezdů. Nákup vyřídíte v českém jazyce, jen se budete muset dopravit na odletové letiště v Německu.

Let

Bývá často se zastávkou na Srí Lance v jednom směru letů. Kdo si rád skládá dovolenou sám, může si naplánovat dvě destinace najednou. Pobyt na ostrově Fihalhohi lze zakoupit samostatně, přímo na webových stránkách resortu. Letenku zakoupíte u mnoha společností.

Cesta lodí

Po příletu do hlavního města Malé, se přesunete na motorový člun, který vás odveze na ostrov. Nic pro slabé žaludky, cesta trvá téměř hodinu.

Tip pro vás: V případě, že si pobyt a letenku kupujete zvlášť, ověřte si, že v ceně pobytu je také odvoz na ostrov. Doptejte se resortu, zda vám převoz může případně zajistit a za jakou cenu. Využití motorového člunu jako taxi až na místě, může vystoupat až na několik tisíc.

Resort

Nabízí ubytování v pevninských nebo vodních domcích. Domek na vodě patří mezi vyšší cenovou kategorii a nabízí exotické ubytování. Předem zvažte, zda vám nebude vadit při spánku neustále šplouchání vody.

Stravování

Je zaměřené na německé cestovatele, počítejte tedy k snídani se slaninou, párky a podobným sortimentem. Ostrov se řadí mezi střední cenové kategorie, budete mít tedy přidělený konkrétní stůl o čtyřech místech, který budete sdílet s cizím párem.

Sport

Místo je ideální na šnorchlování i potápění. Z jižní strany je obklopen mělkým korálovým útesem a je vhodný pro začátečníky. Konec útesu tvoří kolmá stěna a na své si tedy přijdou ti odvážnější a potápěči. Odpadá tak každodenní nutnost, jezdit ostrovní lodí na nejbližší korálový útes, tak jako u jiných ostrovů.

Za příjemný benefit se dají počítat vlastní přidělená lehátka ke každému domečku. Jsou číselně označená a tedy jen vaše. Při příjezdu je naleznete u domku, můžete si je přemístit kamkoliv a tam také zůstanou po celou dobu pobytu.

Přejeme příjemnou dovolenou.

Vyberte si zájezd na Maledivy

Fotogalerie

Související:

Bayahibe: Zakus pravou chuť Karibiku

Napsat komentář